Perşembe, Ağustos 5, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yerel Yönetimin Ekoloji ve Sürdürülebilirlik Adımları Söyleşisi

Mart 1 @ 20:00

Dünya Dönüyor Değişiyoruz Projesi kapsamında 1 Mart Pazartesi günü saat 20.00’da İzmir’de yerel yönetimin ekoloji ve sürdürülebilirlik adına attığı adımlar hakkında sohbet etmek ve katılımcılardan gelen soruları cevaplamak adına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Sürdürülebilirlik Uzmanı Sayın Ferdi Akarsu ile bir araya geleceğiz.

Kayıt için tıklayın

Ferdi Akarsu kimdir?

Ferdi Akarsu uzun yıllardır ulusal ve uluslararası çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve kamu kuruluşunda çevresel ve sektörel sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yürütüyor. Akarsu aynı zamanda nesli tehlike altındaki türler ve tehdit altındaki doğal alanlar üzerine çalışan ve uzmanlığını kuşlar üzerine yapmış bir ornitolog.

Ulusal ve uluslararası birçok platformda sürdürülebilir turizm ile birlikte doğa araştırmaları, kültür ve biyo-kültür, kent ekosistemleri, kentler için dirençlilik, ekolojik prensipler ve ekoturizm konuları üzerine çalışmaları ve çok sayıda makalesi bulunmakta. Turna kitabı, Atlas Dergisi ve Hürriyet Seyahat’teki yazılarından tanıdığımız Ferdi Akarsu, 2020 yılında yayınladığı “Yeşil

– Sürdürülebilir Yaşam ve İklim” kitabı ile sürdürülebilirlik ve küresel ısınma konusunu ele alıyor. İnsanın gündelik faaliyetlerinde, kentsel uygulamalarında ve sektörel üretimlerinde sürdürülebilirliğe yönelik yöntemleri araştırmak ve bu yolla insanı doğaya ve doğayı insana yaklaştırmak, Akarsu’nun kuşlar ile birlikte en büyük tutkusu.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Mart 1
Saat:
20:00
Etkinlik Kategori: