Çarşamba, Aralık 8, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeşil İş Sürdürülebilir İş Zirvesi Başlıyor

Nisan 7 @ 08:00 - Nisan 8 @ 17:00

TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ LİDERLERİ BULUŞMASI 8. YILINDA
7-8 Nisan 2021

ANA KULVARLAR

 İklim değişikliği kaynaklı riskler iş dünyası için giderek daha yıkıcı hale geldikçe, yeni stratejiler geliştirmenin, destekleyici iklim politikalarının önemi de giderek artıyor. İklim stratejileri, bilime dayalı hedefler belirlemekten, %100 yenilenebilir enerji planlarına, iklim pozitif veya karbon negatif hedeflere kadar birçok biçimde olabilir. Bir iklim krizinden kaçınmak için iş dünyasının odaklanması ve öncelik vermesi gereken alanlar, üretimde iklim dostu yatırımlar, iklim politikaları, iklim risklerine karşı tedarik zincirlerinin dayanıklılığı Yeşil İş 2021’de tartışılacak.

 Küresel bir enerji dönüşümü yolda. İklimi değişikliği etkilerini azaltma, ekonomik büyüme ve istihdam yaratma alanlarında büyük fırsatlar barındıran sektörde, enerji dönüşümündeki kilit oyuncuların rolleri ve hedefleri, enerji verimliliği, yenilebilir enerji stratejileri, bu alandaki uygulamaları düzenleyen ve teşvik eden enerji yönetim sistemlerinin yeni paradigmaları Yeşil İş 2021’de tüm bu boyutları ile ele alınacak.

 İş dünyası ve hükümetler artık bir iklim krizinden kaçınmak için karbon ayak izini önemli ölçüde azaltması gerektiğinin farkında. Bu tür büyük ölçekli iş dönüşümü, operasyonel zorluklar ve riskleriyle dolu olacak- ancak aynı zamanda yeni ortaklıklara, ürünlere ve kârlara da yol açacak. Kapsamlı bir geçiş planı hazırlarken atılması gereken adımlar, karşılaşılan zorluklar, riskler, fırsatlar ve elde edilen başarılar Yeşil İş 2021’de masaya yatırılacak.

 Sürdürülebilir iş, ortaya çıkan yeni kaygılar ve kavramlar ile birlikte her zamankinden daha hızlı gelişiyor, iş dünyasından beklentiler değişimin en tepeden gelmesi yönünde. 21. yüzyılda yeniden şekillenen sürdürülebilir iş modelleri, yeni ekonomiye göre uyumlaştırılan stratejiler, çevresel ve sosyal açıdan bilinçli şirketlerdeki etkin yönetim kurullarının ve sürdürülebilirlik liderliği rollerinin gelişimi ve geleceği Yeşil İş 2021’de mercek altına alınacak.

 Düşük karbonlu altyapının 2030 yılına kadar 90 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Temiz teknolojiler için mevcut pazar 1,15 trilyon dolar değerinde. ESG yatırımı, 30 trilyon doların üzerinde bir işe dönüştü. Bu önemli fırsattan yararlanmak, yatırımcı beklentilerini kurumsal ihtiyaçlarla uyumlu hale getirmek için daha temiz, daha dirençli bir ekonomiye dönüşümü hızlandıracak yatırımlar, finansal araçlar, yeşil fonlar, öne çıkan uygulamalar ve finansal ürünler Yeşil İş 2021’de tartışılacak.

 Döngüsel ekonomi, dayanıklılığı artırmak, iklim riskini azaltmak ve yeni iş fırsatlarının kilidini açmak için iş dünyasındaki liderleri güçlendiren yarın ve bugün için cesur bir vizyondur. Doğrusal modeller yerine; yeniden kullanımı, geri dönüşümü ve etkin atık yönetimi ile atığın yeniden kaynağa dönüştürülerek kullanımını kapsayan döngüsel ekonomi için gerekli olan yeni modeller, inovatif yaklaşımlar ve teknolojiler, kaynak verimliliğini teşvik eden politikalar Yeşil İş 2021’de ele alınacak.

 Hızla değişen ve gelişen dünyamızda kurumların, değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap vermek için teknolojik ve inovatif gelişmelerle revize ederek oluşturdukları iş modelleri, stratejiler ve iş dünyasındaki dijital dönüşüm, Yeşil İş 2021’de sürdürülebilir iş liderleri tarafından tartışılacak, dijitalleşme ve iş dünyasının çift taraflı etkileşimi konuşulacak.

 İklim değişikliği etkilerinin önemli bir gündem maddesi olduğu günümüzde, sera gazı emisyonlarının büyük çoğunluğundan sorumlu olan şehirler, istikrarlı bir iklim mücadelesinde önemli bir role sahip kilit oyunculardır. Kentsel ve kırsal tüm alanlarda etkili politikalar uygulamanın kritik bir önem taşıdığı bilinciyle sürdürülebilir kalkınmanın yerel düzeydeki uygulama örnekleri, istihdam yaratıp sanayiyi güçlendirirken emisyonları azaltan yarının sürdürülebilir şehirleri Yeşil İş 2021’de konuşulacak.

Kayıt için tıklayın

(Visited 84 times, 1 visits today)

Detaylar

Başlangıç:
Nisan 7 @ 08:00
Bitiş:
Nisan 8 @ 17:00
Etkinlik Kategori: