Cuma, Mayıs 29, 2020

EYCA Kart Sivil Toplum Kuruluşlarına Kaynak Geliştirme Fırsatı Sunuyor

Avrupa’nın 36 ülkesinde gençlere on binlerce noktada indirim ve avantajlar sağlayan EYCA artık Türkiye’de!

Avrupa Gençlik Kartı Organizasyonu (EYCA) 1987 yılında Avrupa Komisyonu tarafından gençler için başlatılan bir girişimdir. Temel amacı gençlik mobilizasyonunu desteklemek olan EYCA, Avrupa ülkelerinin her birinde lisans sahibi bir kuruluş ile ortak çalışarak o ülke sınırları içerisinde gençlerin kullanabilecekleri indirim ve avantaj ağının genişletilmesini ve kartın gençlere ulaştırılmasını sağlayacak sistemin kurulmasını sağlıyor. Bir ülkede oluşturulan indirim ağından sadece o ülkedeki gençler değil, Avrupa genelinde EYCA logolu karta sahip olan tüm gençler faydalanabiliyor. Bunlarla birlikte EYCA Kart sahibi olan gençler Avrupa’nın 36 ülkesinde Interrail’den konaklamaya, ulaşımdan restorantlara, müze ve kültürel faaliyetlerden eğlence sektörüne on binlerce avantajı Türkiye’den alacakları kart ile kullanabilecekler. Bu avantajların listesinde de mobil uygulama ve EYCA Türkiye internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Türkiye’de de operasyonuna yakın zamanda başlayan Avrupa Gençlik Kartı, üyelerini EYCA fırsatlarından faydalandırmak isteyen dernek, vakıf, topluluk ve gruplara özel fırsatlar sunuyor.

Avrupa genelinde 60.000 noktada 7 milyondan fazla gencin kullandığı EYCA Kart‘a sahip olabilmek için tek şart 12-29 yaş aralığında olmak. Bu yaş aralığında olan gençler http://www.eycaturkiye.com adresi üzerinden başvurularını tamamlayabiliyor ve kartlarını alabiliyorlar.

EYCA, bireysel olarak kartı edinmek isteyen kullanıcılara ilave olarak hem gönüllülerini Avrupa’nın 36 ülkesindeki fırsatlarla buluşturmak hem de kuruluşu için kaynak geliştirmek isteyen dernek, vakıf, topluluk ve gruplara özel fırsatlar sunuyor. Sosyal sorumluluk kaygısıyla geliştirilen bir girişim olması sebebiyle özellikle sivil alandaki en büyük problemlerden birisi olan kaynak geliştirme sorunlarına da çözüm aracı olmak isteyen EYCA, kurumların yapısına özel fırsatlar ve avantajlar sunuyor.

Konuya ilişkin detaylı bilgi almak isteyen kurum temsilcileri info@eycaturkiye.com adresi üzerinden yetkililere ulaşabilir.

İhale Duyuruları