Çarşamba, Şubat 8, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

f/climate Fotoğraf Yarışması Başvuruları Açıldı

Walk2COP27 bünyesinde Tasarım Rehberleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Derneği (TARGE), Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MSGSÜ-YUAM) ve Atlas Dergisi; MSGSÜ Fotoğraf Kulübü, MSGSÜ Çevre ve İklim Değişikliği Kulübü ve Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Fotoğrafçılık Kulübü’nün desteğiyle, Mimarlık ve Güzel Sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencileri, Türkiye’de değişen bir iklimde yaşamanın ne anlama geldiğini fotoğraflamaya ve iklim etkisi hikâyelerini objektifin penceresinden anlatmaya davet ediyor.

 

Geçen yıl Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) döneminde İngiltere’nin başkenti Londra’dan İskoçya’nın Glasgow şehrine 820 km’lik yolu yürüyen iklim aktivistleri, bu ay COP27’nin gerçekleşeceği Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentine doğru hareketleniyor. Aktivistler yolları üzerindeki ülkelerde herkese açık yürüyüşler yapacak ve çeşitli etkinliklerle temsil edilecek. Türkiye de bu ülkelerden biri.

 

Bizler de iklim krizine dikkat çeken yürüyüşe, iklim değişikliğini odağına alan “f/climate” Fotoğraf Yarışması’yla destek veriyoruz. İklim değişikliğini odağına alan yarışmaya başvurular, nedenleri ve sonuçlarıyla iklim krizini veya çözümlerini belgeleyen fotoğraflar ile yapılabilir.

 

Birincilik, ikincilik, üçüncülük ve Walk2COP27 ekibi özel ödüllerini kazananların fotoğrafları, Atlas Dergisi’nin sosyal medya hesaplarında paylaşılacak ve kazananlara TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi tarafından kitap ödülü verilecek. İlk 10’a giren katılımcıların fotoğrafları da Atlas’ın basılı edisyonunda yayımlanma şansı kazanacak. Farklı illerde ve mekânlarda gerçekleştirilecek sergilerde ise ilk 3 ödül ve Walk2COP27 ekibi özel ödüllerini kazananların fotoğrafları baskı alınarak, ilk 10’a giren diğer fotoğraflar ise dijital yansıtma yöntemi ile sergilenecek.

 

Katılımcılardan Beklenenler:
• Fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 15MB’ı geçmemelidir.
• Katılımcının göndereceği her bir fotoğrafın başlığı ve fotoğrafın hikâyesini anlatan 100-250 kelime aralığında metin PDF formatında teslim edilecektir. Türkçe veya İngilizce olarak gönderilebilir.
• Katılımcının göndereceği her bir fotoğrafın çekildiği yeri (il, ilçe ve daha spesifik belirtilebiliyorsa dağ, göl, nehir vb. adı) ve tarihi içeren PDF formatında belge teslim edilecektir.
• Mimarlık veya Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde öğrenim görmekte olduğunu kanıtlayan öğrenci belgesi teslim edilecektir.

 

‼️ Fotoğraf gönderimi için son gün: 14 Ekim Yarışma bilgileri ve şartnameye ulaşmak için: https://www.tasarimrehberleri.com/f-climate/

(Visited 328 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz