Cuma, Temmuz 1, 2022

Freelance İş Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Evde geçirdiğiniz zamanı değerlendirmek, yeni bir şeyler öğrenmek, eğitim aldığınız alanda deneyim kazanmak ya da sadece para kazanmak için freelance işler de çalışabileceğinizi biliyor musunuz? Günümüzde, özellikle öğrenciler için ek gelir elde edebilecekleri en iyi alternatiflerden biri olan online iş fırsatları, hem çalışma saatlerinin esnekliği hem de istediğiniz her yerden çalışabilme imkanı ile eşsiz avantajlara sahiptir.

Peki, bir öğrenci olarak freelance iş fırsatlarını nasıl bulacaksınız? Teknoloji alanındaki ilerlemeler ve internetin yaygınlaşması sayesinde iş, staj, gönüllülük ya da yurt dışı üniversite başvuruları online platformlardan yapılabiliyor. Dünya çapında çok sayıda web sitesi, öğrenciler için para kazanabilecekleri iş imkanları sunuyor. Gelin, bu web siteleri hangileri birlikte göz atalım!

 

  1. toptal.com

Eğer bir yazılım geliştirici, tasarımcı, finans uzmanı ya da proje yöneticisi olarak freelance iş arıyorsanız, Toptal kesinlikle doğru sitedir. Büyük ve küresel bir ağa sahip olan platform, girişimlerinizi ve projelerinizi geliştirecek yetenekler arayan şirketler için yüksek nitelikli freelancer çalışanlara sahip. Aynı zamanda Toptal, bu alanda hizmet veren diğer sitelere göre çok daha yüksek ücretler sunuyor.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve İrlanda’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi sormak için form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

  1. fiverr.com

Küçük hizmetler için dünyanın en büyük pazarı olarak bilinen Fiverr, kodlama ya da tasarımla ilgili bir şeyler bilmeseniz bile sizin için para kazanabileceğiniz bir alternatife sahiptir. Fiverr, freelance çalışan olarak yeni projeler yaratmak, uzmanlık kazanmak ve ek gelir elde etmenin en güvenilir yoludur. Aynı zamanda site, becerilerinizi geliştirmek ve müşterilere pazarlamak için size ücretsiz eğitim kursları da sunuyor.

 

  1. upwork.com

Upwork, hangi alanda okursanız okuyun, ilgi alanınıza ya da eğitim aldığınız konuya uygun iş bulmak için en iyi web sitelerden biridir. Web geliştirme, grafik tasarım ya da blog yazarı olarak Upwork’un sunabileceği sayısız fırsat vardır. Küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar birçok işveren bu platform üzerinden size ulaşıyor. Müşterileri arasında Microsoft ve Dropbox gibi şirketlerin olduğunu söyleyelim.

 

  1. freelancer.com

2009 yılında kurulduğundan beri freelance çalışanlar için en iyi web sitelerinden biri olan platform, para kazanmak ve kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerinde en popüler tercihlerinden biridir. Grafik ve logo tasarımından SEO ve içerik pazarlamasına kadar çok sayıda iş ilanı bulabileceğiniz site, hem güzel görünümlü hem de gezinmesi kolay bir arayüze sahiptir.

 

  1. guru.com

Guru, 2001 yılından bu yana, serbest çalışanların becerilerini sergiledikleri ve uygun işler bulabildikleri en kapsamlı sitelerden biridir. Dünya çapında 3 milyon kadar freelance çalışan arasında yer alacağınız platform, çalıştığınız alan ne olursa olsun beklentilerinizi karşılar. Sitede yer alan web tasarımı, çeviri, yazarlık, tasarım, pazarlama ve satış gibi çok sayıda alandan kendinize uygun iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

 

  1. simplyhired.com

Freelance iş çeşitliliği söz konusu olduğunda SimplyHired, kesinlikle listenizin ilk sırasında olmalı. Kişisel bakımdan yüksek teknolojiye, finanstan pazarlamaya kadar, burası online iş imkanları sunan en iyi freelance web sitesi olarak karşımıza çıkar. Profilinizi hazırlayıp bir özgeçmiş yükleyerek, yüzlerce iş imkanı arasından seçim yapabileceğiniz SimplyHired, aynı zamanda kapak mektubu ya da etkili CV hazırlamak isteyenler içinde bilgi dolu kaynaklar sunuyor.

 

  1. flexjobs.com

2007 yılında kurulan FlexJobs, sadece serbest çalışanlar için değil, kariyer fırsatı arayanlar için de denemeye değer olan harika bir sitedir. Platform sayesinde modadan teknolojiye, editörlükten tasarıma kadar çok sayıda iş ilanından kendinize uygun olanı seçebiliyorsunuz.

 

(Visited 9.688 times, 5 visits today)

BENZER İÇERİKLER