Pazar, Nisan 18, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı

Genç Hayat Vakfı, 9 – 10 Mart 2021 tarihlerinde Çocuk İşçiliği İçin Son Durak: Eskişehir! projemiz kapsamında Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı düzenliyor.


Geçici Koruma Statüsü Altında Bulunan Aileler ve Mevsimlik Tarım İşçiliği Webinarı; Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) ortak finansmanıyla yürütülen “Toplum Merkezleri ve Yerel İnisiyatifler Projesi (CLIP)” kapsamında Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) tarafından desteklenen Genç Hayat Vakfı “Çocuk İşçiliği İçin Son Durak: Eskişehir!” projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Webinarın amacı; mevsimlik tarım işçiliğinde çocuk işçiliğini önleme ve farkındalık yaratma üzerine çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının, çocuk işçiliğine dair hukuksal düzenlemelere imza atan ve uygulayan kamu kuruluşlarının, konuyla ilgili alanlarda araştırmalar yürüten akademisyenlerin ilişki kurmalarına ve işbirliği geliştirmelerine, iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasına, bilgi ve deneyimlerin aktarılmasına destek olmaktır.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

(Visited 215 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 4 times, 1 visits today)