Cuma, Aralık 6, 2019

Genç Hukukçular için İnternet ve İfade Özgürlüğü Eğitimi – Ankara

Genç Hukukçular için İnternet ve İfade Özgürlüğü

Eğitim Programı 

24-25 Ocak 2020

ANKARA

“Genç Hukukçular için İnternet ve İfade Özgürlüğü Eğitim Programı” İfade Özgürlüğü Derneği (İFÖD) tarafından İnternet ve ifade özgürlüğü” alanında genç hukukçulara yönelik olarak bu konularda farkındalık yaratmak ve genç hukukçuların hukuki becerilerini geliştirmek amacıyla verilmektedir. Bu eğitim, alanında uzman hukukçularla birlikte 24-25 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecektir.

Eğitmenler:

Yaman Akdeniz: 2009 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Yaman Akdeniz uzun yıllardır İnternet ve insan hakları alanında çalışan bir akademisyendir.2017 yılında kurulan İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularındandır.

Kerem Altıparmak: Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi’nin Başkanlığını yürütmekte olan Av. Dr. Kerem Altıparmak, İnsan hakları alanında uzun yıllardır çalışmalar yapmakta olan insan hakları savunucusudur. Altıparmak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde  öğretim üyeliği görevinden ayrıldıktan sonra serbest avukat olarak meslek hayatına devam etmekte olup 2017 yılında kurulan İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularındandır.

Ali Rıza Çoban: İfade Özgürlüğü Derneği’nde uzman hukukçu olarak çalışmakta olan Doç. Dr. Ali Rıza Çoban, Kırıkkale Üniversitesi  Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim dalında uzun yıllar öğretim üyesi olarak çalışmış olup bir dönem Anayasa Mahkemesi Bölümler Baş Raportörü olarak görev almıştır.

Eğitim Konuları ve Başvuru Süreci:

Eğitim Konuları:

24-25 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek bu eğitim aşağıda belirtilen konuları içermektedir:

  • İnternet ve İfade Özgürlüğü – Genel Değerlendirme
  • 5651 Sayılı Kanun’un 9. Maddesi Kapsamında Erişim Engelleme Uygulamaları
  • Çatışan Haklar: Kişilik Hakları İfade Özgürlüğüne Karşı
  • 5651 Sayılı Kanun’un 8/A Maddesi Kapsamında Erişim Engelleme Uygulamaları
  • Milli Güvenlik, Kamu Düzeninin Korunması ve İfade Özgürlüğü

 

NOT: Eğitime tam katılım şartı aranmaktadır. Başvuracak kişilerin, yukarıda belirtilen tarihleri göz önüne alarak başvuru yapması rica olunur.

 

Katılım Koşulları ve Başvuru Süreci:

Bu program, genç hukukçuların katılımı için planlanmış olup, katılımcıların seçiminde kullanılacak başvuru kriterleri aşağıdaki gibidir:

  • Hukuk Fakültesi 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak veya 2019-20 akademik yılında hukuk fakültesinden mezun olmuş olmak veya yasal avukatlık stajını sürdürüyor olmak
  • 20-25 yaşları arasında olmak
  • Tercihen, internet ve ifade özgürlüğü alanındaki çalışmalara ilgi duyan kişilerin başvurması önerilir.

 

Başvurular sadece online olarak kabul edilmekte olup, aşağıdaki link aracılığı ile başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın

Bu program için son başvuru tarihi 15 Aralık 2019’dur.

*Eğitim dili Türkçe olup, eğitime katılacak kişiler cinsiyet eşitliği ve kimlik çeşitliliği temel alınarak seçileceklerdir. Eğitime Ankara dışından yapılacak olan başvurular da kabul edilmektedir. Ankara dışından kabul edilecek katılımcıların yol ve konaklama masrafları karşılanacaktır.

İletişim Bilgileri

Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz:

ifadeorgtr@gmail.com

İhale Duyuruları