Perşembe, Şubat 2, 2023

Genç Memurların Özlük Hakları Projesi Ege Bölge Çalıştayı

 1. Genç Memurların Özlük Hakları Projesi Nedir?

2022-1-TR01-KA154-YOU-000069414 sözleşme numaralı “Genç Memurların Özlük Hakları”, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) koordinatörlüğünde yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında desteklenen bir Avrupa Birliği projesidir.

Proje; Sivil Yaşam Derneği, Sivil Toplum Destekleme Derneği, Mozaik İnsan Kaynakları Geliştirme Derneği ve Sakarya Eğitim-Bir-Sen ortaklığında yürütülmektedir.

Projenin öncelikli hedef kitlesi; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar ile Yükseköğretim Kurulu’na bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan, 18-30 yaş aralığındaki  memurlar ve aday memurlardır.

Projenin amacı; hedef kitlenin çalışma hayatında karşılaştıkları sorunların tespiti, çözüm önerilerinin geliştirilmesi, beklenti ve taleplerinin öğrenilmesi, böylelikle bireysel ve mesleki  becerilerin geliştirilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi, verimin artırılması, yönetici- çalışan  uyumunun sağlanması ve kamusal aidiyetin güçlenmesidir.

Proje kapsamında; Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 bölge çalıştayı düzenlenecek, Ankara’da bir ulusal zirve gerçekleştirilecek ve ulusal düzlemde hedef kitle içerisinde yer alan memur  sorunlarının ve çözüm önerilerinin yer alacağı bir politika öneri metni geliştirilecektir.

2.Ege Bölge Çalıştayı

Bu başvuru formu proje kapsamında düzenlenecek Ege Bölge Çalıştayı’na katılmak isteyen katılımcıların başvurularının alınması amacıyla açılmıştır.

Başvuru linki için tıklayınız:

Ege Bölge Çalıştayı 10-13 Şubat 2023 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecektir.  Proje kapsamında katılımcıların seyahat, konaklama ve yemek masrafları Erasmus+ fonu kurallarınca karşılanacaktır.

Çalıştay 10 Şubat Cuma günü 20.30’da başlayacak 13 Şubat Pazartesi günü saat 12.00’da sona erecektir. Seyahat planlamanızı programın başlangıç/bitiş tarihlerine göre yapmanız önem arz etmektedir.

Ege Bölge Çalıştayı’na aşağıdaki illerden başvuracak katılımcılar önceliklendirilecektir.

İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla.

Yukarıdaki iller dışında farklı bir ilden başvuru yapıyorsanız lütfen başvuru formunda çalıştaya katılacağınız ili belirtiniz.

 

3.Başvuru Şartları;

 • 18-30 yaş arasında olmak,
 • Projenin öncelikli hedef kitlesi olan MEB veya YÖK’e bağlı kurum ve kuruluşlarda

memur/aday memur olmak,

 • Proje konusuyla ilgili sorunları tespit etmeye ve çözüm üretmeye istekli olmak, • Yapılandırılmış bir diyalog ortamında grup/takım çalışmaları gerçekleştirmeye yatkın olmak,
 • İnteraktif bir eğitim ortamında aktivitelere katılmaya istekli olmak,
 • Proje öncesi/sonrasında proje kapsamında geliştirilecek ölçek/anketin yaygınlaştırılması

konusunda proje ekibine yardımcı olmak.

Not: Çalıştaya sınırlı sayıda farklı sektörlerden çalışan/öğrenci başvurusu da kabul edilebilir.  Lütfen başvuru formunda MEB veya YÖK personeli değilseniz belirtiniz.

Son Başvuru Tarihi: 30 Ocak 2023

4.Önemli Bilgiler

 

 • Son başvuru tarihinin tamamlanmasını takip eden süreçte proje ekibi tarafından çalıştay başvuruları değerlendirilecek ve tarafınıza olumlu/olumsuz değerlendirme  maili atılacaktır.
 • Çalıştay katılımcılarının seçiminde başvuru formunda yer alan bilgiler beyan esas alınacak ve Erasmus+ program kuralları çerçevesinde objektif bir değerlendirme  gerçekleştirilecektir.
 • Çalıştaya sınırlı sayıda katılımcı seçilecektir. Katılımcılar bölgesel dağılım, cinsiyet,yaş, kurum ve hedef kitleye uygunluk gibi farklı kriterler üzerinden  değerlendirilecektir.
 • Çalıştayın gerçekleştirileceği otel ve diğer program detayları yalnızca başvurusu olumlu değerlendirilen katılımcılar ile paylaşılacaktır.
 • Çalıştay oturumlarının tamamına katılan katılımcılar Avrupa Birliği onaylı Youthpass Sertifikası almaya hak kazanacaktır.
 • Herhangi bir sorunuz veya öneriniz olması durumunda gmsprojeler@memursen.org.tr adresine mail atabilirsiniz.
(Visited 162 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz