Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Gençler Neden Yurt Dışına Gitmek İstiyor?

Son yıllarda giderek artan siyasi ve ekonomik dalgalanmalar, öğrenciler arasında işsizlik kaygısını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle her yıl yüzlerce genç yurt dışı lisans ve lisansüstü eğitim, sertifika programları ve dil eğitimi için yabancı bir ülkeyi tercih ediyor.

Yapılan son araştırmalar gençlerin Türkiye’de mezuniyetten sonra iş bulma umutlarının giderek azaldığını gösterirken, AB ve OECD ülkeleri içerisinde Türkiye, en yüksek işsizlik oranlarından birine sahiptir.

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Artan işsizlik, yurt dışı eğitime yönlendiriyor mu?

Gençlerin yurt dışını tercih etmelerinin en büyük sebepleri arasında kendileri için daha iyi bir gelecek sağlayacaklarını düşünmeleri geliyor. Özellikle İngilizce dilinde yetkinlik kazanmanın ve hem lisans hem de lisansüstü derecelerde öğrenim görmenin iş bulma konusunda şanslarını arttıracağını düşünen gençler, yurt dışında eğitim alma ve yurt dışında çalışma fırsatları bulma konusunda daha ısrarcılar.

 

Neden aileler, yurt dışı eğitime sıcak bakıyor?

Gençlerin yaşadığı kaygı ve güvensizlik ortamı, aileleri de bu süreçte endişelendiriyor. Rekabetin yoğun olduğu bu zamanda, ebeveynler çocuklarının hem kaliteli eğitim almalarını hem de yabancı dil ve yurt dışında yaşam konusunda yetkinliğe sahip olmalarını istiyor.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Kanada’da mezuniyetten sonra kalabilirsiniz

Kanada’da eğitim almayı düşünüyorsanız, Kanada hükümeti pandemi döneminde eğitimine online başlayan öğrencilere, mezuniyetten sonra 3 yıla kadar Kanada’da yaşamak ve çalışmak için kalma izni veriyor.

 

İngiltere, dil eğitimi için hala en popüler tercih

İngilizceyi, doğduğu yerde öğrenmek isteyenler için İngiltere, hala en popüler seçeneklerden biridir. Gençler için yurt dışı yaşam ve çalışma imkanına sahip olmanın en önemli gerekliliklerinden biri de İngilizce dilinde yetkinlik elde etmek olacaktır.

 

Hem okumak hem de çalışmak isteyenlerin ilk tercihi Amerika

Dünyanın en iyi üniversiteleri ve yurt dışında çalışma fırsatları ile Amerika, öğrencilerin hayallerini süsleyen en popüler ülke olmaya devam ediyor. Amerika’da tıp okumak ya da mühendislik alanında çalışmak isterseniz, sizi eşsiz fırsatlar bekler.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Almanya’da ücretsiz eğitim talep görüyor

Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için eğitim ücretsizdir. Bu nedenle Almanya üniversiteleri Türk öğrenciler arasında da yüksek talep görüyor. Tabii, Almanya’da çalışmak isterseniz de sizi, özellikle mühendislik alanında zengin iş fırsatları bekliyor.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 470 times, 2 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)