Cuma, Eylül 17, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Gençlik, Barış ve Güvenlik Okulu’na Başvurular Başladı

Türkiye Genç Barış İnşacıları (Young Peacebuilders of Turkey) tarafından 16-17 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Gençlik, Barış ve Güvenlik Okulu’na başvurular başladı.

Gençlerin barış algılarına olumlu katkılar sunmak, barış süreçlerine kadın ve genç katılımının altını çizmek ve gençleri barışı konuşmak için güçlendirmek amacıyla düzenlenen program, Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirecektir. Etkinlik için yaş aralığı 18- 29 olup katılımcı sayısı 25 ile sınırlıdır.

Katılım Linki için tıklayın

İki gün boyunca değerli akademisyenlerin ve sivil toplum temsilcilerinin katılımları ve sunumları ile gerçekleştirilecek olan GBG Okulu toplamda 10 oturum içermektedir. Etkinliğin tamamına katılım sağlayan kişilere katılım belgesi verilecektir.

Etkinlik programı:

Türkiye Genç Barış İnşacıları İnisiyatifi (Young Peacebuilders of Turkey) Kimdir? 

Türkiye Genç Barış İnşacıları İnisiyatifi yerel, ulusal ve uluslararası boyutta faaliyet gösteren bir gençlik inisiyatiftir. BM Güvenlik Konseyi’nin 2250 sayılı kararı ışığında gençlik, barış ve güvenlik konularına dikkat çekmek ve bu konularda farkındalık yaratmak isteyen inisiyatifimizin temel amacı gençliğin barış inşası ve şiddetin önlenmesi sürecine aktif katılımını sağlamaktır.

Gençlerin, uluslararası barış ve güvenliğin kurulmasında ve korunmasında kritik bir rolü olduğuna inanan ve gücünü sadece ve sadece gençlerden alan inisiyatifimiz hiçbir dini, siyasi veya etnik bir oluşumun parçası değildir, tamamıyla bağımsız bir gençlik harekettir.

 

(Visited 2.688 times, 1 visits today)
(Visited 6 times, 1 visits today)