Cumartesi, Mayıs 21, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

‘’Geri İleri Dönüşüm’’ Erasmus+ Projesi Katılımcı Çağrısı

16-24 Şubat 2022 tarihlerinde Trabzon ilinde gerçekleştireceğimiz ‘’Geri İleri Dönüşüm’’ isimli Erasmus+  projemize Türk yada Türkiye’de oturma izni olan katılımcılar arıyoruz.

Her yıl artarak devam eden ambalaj atığı toplama ve geri dönüşüm miktarları sera gazı salınımlarının azaltılmasına da katkı sağlamaktadır.. Yapılan araştırmalar da; Endüstri Devri’nin ardından artık Geri-İleri Dönüşüm Devri’nin geldiğini bizlere göstermektedir. Projemiz de bu konuya dikkat çekerek; küresel iklim değişikliği ile mücadeleyi ve ülkemizin başta sıfır atık politikası olmak üzere ulusal geri dönüşüm eylem planına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca Avrupa’da gençlik istihdamında büyüyen bir pazar olan atık sektörünün ülkemiz gençleri arasında da farkındalığını artırarak bu alanda yeni girişimcilik becerilerini kazanmalarını sağlamakta projenin amaçları arasında yer almaktadır.

 Başvruru Kriterleri:

  • 18-30 yaş aralığında olmak.
  • Orta üstü seviyede ingilizce yazmak ve konuşmak.
  • Geri dönüşüm, Sürdürülebilirlik ve sıfır atık konularında bilgi veya ilgi sahibi olmak.
  • Proje katılımcılarına Youthpass sertifikası verilecektir
  • Proje süresince konaklama ve 3 öğün yemek, Kahve araları ve saha ziyaretlerinin masrafları karşılanacak olup, katılımcı sadece kendi yerel  yol masrafından sorumlu olacaktır.

Projede yer almak isteyen katılımcılarımızın  Başvuru Formunu  en geç  28 Ocak 2022 saat 19:00’a kadar doldurmaları gerekmektedir.

 

(Visited 1.298 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz