Cuma, Haziran 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

GREEN COLLAR: ECO YOUTH Projesi Katılımcılarını Arıyor

ECO Youth, çevreci gençleri ağırlamak için gün sayıyor.

Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) olarak, kurulduğumuz günden bugüne yaptığımız çalışmalar ile dünyamızın ortak sorunlarına değinmek ve bu sorunları genç bir bakış ile ele alıp çözüm üretmek için sayısız çalışma yaptık.  Çok çeşitli alanda onlarca proje yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. Bunların arasında önemli bir yere sahip olan çevre alanında yeni bir proje ile yine sahadayız.

Biz gençler olarak dünyanın negatif ilerleyişinin farkında olup, geleceğe yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya bırakma adına bugünden kollarımızı sıvıyoruz. Bir KA152 projesi olan Eco Youth projemiz ile küresel çaptaki bu krizi dünya gençleri ile birlikte anlamayı, çözüm yolları bulmayı ve bu yolları uygulamayı amaçlıyoruz. 5 farklı ülkeden katılan, 18-29 yaş aralığındaki 30 genç ile 7 gün sürecek projemiz, hedeflediğimiz amaçlara ulaşma yolunda ilerlerken farklı toplumları ve kültürel özellikleri gözlemleme fırsatı bulacak gençlerin, dünya insanı olması noktasında da en büyük adımı atmalarına destek olacaktır.

30 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında Konya’da gerçekleşecek projemizde İklim Krizi simülasyonları, psikodramalar, atölye çalışmaları ile bunlara ek olarak kültürel faaliyetler, kurum ve doğa gezileri ile İklim Krizinin her yönünü anlatmayı ve kişisel yaşamdaki farkındalıklarını oluşturmayı hedeflemekteyiz. Farklı ülkelerden 5 ortak kuruluş ile gerçekleşecek bu projemize seçilecek 6 katılımcıdan biri olmak istersen başvuru formunu doldurabilirsin.

Katılımcılarda aranan şartlar:

  • 18-30 yaş aralığında olmak.
  • En az B2 seviyesinde İngilizce yeterliliğe sahip olmak.
  • Kültürlerarası diyalog ortamında çalışma motivasyonuna sahip olmak.
  • İklim konularına ilgili olmak.

 

Başvuru Formu:

https://forms.gle/oJjmSCeQ8qBwMdB38

 

Detaylı bilgi ve iletişim için:

info@siyamder.org

 

(Visited 474 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -