Çarşamba, Mayıs 12, 2021

GSM Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına Katılın

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları, 50’den fazla ülkede düzenlenir, 2 veya 3 hafta sürer. Kamplarda toplum yararına işlerde günde 5-6 saat gönüllü olarak çalışılır. Herkesin fiziksel kapasitesi ve becerileri ölçüsünde dahil olabileceği bu işler, kamp atmosferini daha da renklendirir. Kampların faaliyetleri çalışmalarla sınırlı değildir, hafta sonları gençlerin kampın yapıldığı bölgeyi yakından tanımaları amacıyla çevre gezileri, çalışma programından arta kalan zamanlarda ise çeşitli sanatsal, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlenir. Kamp ateşi etrafında değişik ülkelerden gelen gençlerle eğlenceli bir ortam içerisinde yeni ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edinir, önyargısız bir atmosfer içerisinde uluslararası ortamın tadını çıkararak keyifli günler geçirirsiniz. Paylaşmayı, gönüllüğü ve işbirliğini yeniden keşfeder, yeni yaşam deneyimleri kazanır, becerilerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Değişik ülkelerden gençlerle tanışarak yıllar boyu sürecek arkadaşlık bağları kurar, dil pratiği yapar, yeni yerler keşfeder, keyifli işlerde gönüllü olarak çalışır, üretken ve eğlenceli bir tatil yaparsınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yola çıkmaya hazır olmak!

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına katılım ücreti 225 Euro‘dur. Kayıt ücreti online olarak kredi kartı ve banka havalesiyle ya da nakit olarak GSM’nin ofisinde ödenebilir. Kamp programında aksi belirtilmediği sürece, konaklama, yemek, kamp boyunca sizin için düzenlenen çevre gezileri, aktiviteler, boş zaman etkinlikleri için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Siz sadece evinizden kamp yerine kadar ulaşım masraflarınızı, vize ve pasaport ücretlerinizi ve cep harçlığınızı hazırlayın yeter. Gerisi kampınızın ev sahibi kuruluşu tarafından planlanır.

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları size yeni deneyimler kazandırır ve dünyanın dört bir yanından gelen gençlerle yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmenin tadına varırsınız. Bu eğlenceli ortama tek başınıza katılabileceğiniz gibi bir arkadaşınızla birlikte gitme şansına da sahipsiniz. Kamplar daha çok ülkeden genci bir araya getirebilmek için aynı ülkeden en fazla 2 kişiye ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmıştır.

Konaklamanız yurtlar, hosteller, bungolovlar, çadırlar, kamp evleri, misafirhaneler gibi yerlerde hijyen, sağlık ve güvenlik kuralları gözöünde bulundurularak en iyi şekilde sağlanır. Yemekler ise hem gittiğiniz ülkenin yemek kültürünü yakından tanımanız hem de dünya mutfağından örnekler tadabilmeniz için ya bir restorantta ya da içinde bulunduğunuz grup tarafından hazırlanır. Kamp programının en temel aktivitesi olan gönüllü çalışma, sadece tükettiğiniz değil aynı zamanda ürettiğiniz bir tatil geçirmenizi sağlar. Gönüllü çalışma türlerini bu sayfanın sonunda inceleyebilirsiniz. Çalışma saatlerinin dışında kalan zamanlarda düzenlenen çevre gezileri bulunduğunuz bölgeyi daha iyi tanımanız ve keşfetmeniz içindir; kampınızın bulunduğu bölgeye ve sahip olduğu fiziksel koşullara göre değişkenlik gösteren serbest zaman aktiviteleri ise eğlenceyi, paylaşmayı ve arkadaşlığı pekiştirir.

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları size dil pratiği yapma imkanı da sunar. Tüm ülkelerde kampların dili İngilizce. Fransa’da ve Almanya’da isteğiniz doğrultusunda dilleri Fransızca ve Almanca olan kamplara da katılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

(Visited 231 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)