Çarşamba, Şubat 8, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Hayvan Hakları Tartışmaları 4: Hayvan-İnsan Etkileşimi

Hayvan Hakları Tartışmaları’nın dördüncüsünde, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 7 yıldır İnsan-Hayvan Etkileşimi dersi veren Dr. Barika Göncü ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü, Veteriner Hekim, İç Hastalıkları ve Psikoloji Uzmanı Prof. Dr. Tamer Dodurka ile birlikte, geçmişten günümüze insan olmayan hayvanlar ve insanlar arasındaki etkileşim, bu etkileşimin hayvan hakları mücadelesine yansımaları konuşulacak.

Tarih: 25 Nisan saat 18:00-20.00 arası Zoom üzerinden online gerçekleşecektir. Zoom bağlantı linki bu kayıt formunu doldurduğunuzda mail olarak size gönderilecektir.

Kayıt için tıklayın


 

BurHak 2021 Hayvan Hakları Tartışmaları’na dair:

2021 yılı boyunca her ay düzenleyeceğimiz Hayvan Hakları Tartışmaları, hayvan hakları alanında çalışan, hayvanların yaşam hakkını önemseyen uzman hukukçular, akademisyenler, psikologlar, sivil toplum örgütleri ve hak savunucularının katılımı ve katkısı ile Türkiye’deki hayvan hakları hareketinin tarihsel, siyasal ve toplumsal dönüşümünü masaya yatırmayı ve Burak Özgüner’in mücadelesinin de izini sürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda yıl boyunca farklı iktidar ilişkileri ile hayvan hakları arasındaki bağı görünür ve konuşulur kılmasını amaçladığımız tartışmaların çıktılarını, hayvan hakları hareketinin bilgi ve deneyimini herkesin erişebileceği kapsamlı bir kaynak haline getirerek 2022 yılında kitaplaştırmayı planlıyoruz. 

(Visited 336 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz