Salı, Ağustos 3, 2021

Hollanda’da Eğitim, Çalışma ve Yaşam Rehberi

Hollanda’da eğitim almakla ilgileniyor musunuz? Peki mezuniyet sonrası çalışmak ve yaşamak ister misiniz? Hollanda, yüksek eğitim kalitesi ile son yıllarda uluslararası öğrenci nüfusu artan popüler eğitim rotalarından biridir. Aynı zamanda ülkenin güçlü ihracat bağlantıları, Hollanda’da çalışmak isteyenleri kendine çekiyor.

Hollanda, 2021 Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu altıncı ülkesi seçildi. Ülke, kariyerinizi ilerletmek için çeşitli iş olanakları ve yüksek yaşam standartı sunuyor. Gelin, ülkedeki eğitim, çalışma ve yaşam rehberimize birlikte göz atalım!

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Neden Hollanda’da eğitim almalısınız?

85,000’den fazla uluslararası öğrenci, her yıl yurt dışı eğitim için Avrupa’daki en iyi ülkeler arasında yer alan Hollanda’yı tercih ediyor. Sakinlerinin %95’inden fazlasının İngilizce konuştuğu Hollanda’da diploma almak, dünya çapında başarılı bir kariyerin anahtarı olabilir. 77 farklı yüksek öğretim kurumu tarafından 2.000’den fazla İngilizce eğitim programı arasından lisans, yüksek lisans ya da doktora derecelerinde mühendislik, işletme, tıp gibi çok sayıda alan arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Hollanda’da okurken çalışabilir misiniz?

Hollanda’da eğitim alırken çalışmayı tercih eden öğrenciler, işverenlerden aldıkları çalışma izni ile haftada 16 saate kadar çalışabilirler. Eğer AB/AEA ya da İsviçre vatandaşı iseniz Hollanda’da okurken istediğiniz saate kadar çalışabilirsiniz.

 

Hollanda’da staj imkanı var mı?

Hollanda’da okurken stajyer olarak çalışabilir, hatta kazanç bile elde edebilirsiniz. Stajlar, Hollanda’da eğitim alırken iş dünyası hakkında deneyim sahibi olmanıza ve mezuniyetten sonra bir işe yerleşme oranınızı arttırmaya yöneliktir.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Hollanda’da çalışmak için en iyi şehirler hangileri?

Hollanda’da bazı şehirler, uluslararası öğrenciler için daha fazla çalışma fırsatına sahiptir. Bunların başında da Amsterdam şehri geliyor. Ülkenin en uluslararası şehrinde iş arıyorsanız, İngilizce bilginiz yeterli olacaktır. Rotterdam, uluslararası işletmeleri ile tam bir ticaret merkezidir ve pazarlama, finans, işletme bölümlerinden mezun olanlar için iş bulmak daha kolay olacaktır. Bir diğer çalışma imkanı olan şehir ise uluslararası ilişkilerin ve siyasetin merkezi Lahey’dir.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Hollanda’da mezun olduktan sonra çalışmak mümkün mü?

Hollanda’da lisans ya da lisansüstü bir programdan mezun olan AB ya da AEA dışından gelen uluslararası öğrenciler, Nitelikli Göçmen olarak bir iş bulmak için 1 yıl daha ülkede kalabilirler. İş bulduklarında ise Hollanda’da oturma izni almaya hak kazanırlar.

Hollanda’daki çok uluslu şirketlerin çoğunda çalışma dili İngilizce olduğu için akıcı bir İngilizce konuşabilmek iş bulmanın anahtarıdır diyebiliriz. Hollanda’da iş aramanızı, mezun olmadan önce yapmaya başlamanızda fayda var. İş ilanlarına ulaşabileceğiniz çok sayıda online iş arama sitesi mevcuttur.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 811 times, 12 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)