Çarşamba, Aralık 2, 2020

IELTS’e Online Hazırlanmak İçin 7 Ücretsiz Site

Koronavirüs ile birlikte çok sayıda eğitim kurumu, kapılarını kapatmak zorunda kalırken, dil eğitimi veren kurslarda bu süreçte IELTS gibi İngilizce dil testlerine girecek öğrenciler için hazırlıklarına ara verdi. Bugün, özellikle İngilizce konuşulan Amerika, İngiltere, Avustralya, Kanada gibi ülkelerde, hem eğitim hem de iş için en önemli gerekliliklerden biri olan IELTS, dünyanın en popüler dil testidir.

Online eğitim platformlarının artması ile birlikte IELTS’e evde hazırlanmak zorunda kalan çok sayıda öğrenci için yeni ve çoğu ücretsiz olan mükemmel fırsatlar ortaya çıktı. Sizin için en faydalı olanlar rehberimizde.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

 

1- IDP TURKEY: idpieltsturkey.com

IELTS’in kurucu ortaklarından biri olan IDP Education, 25 yıldan uzun bir süredir, dünya çapında 1,100’den fazla sınav merkezinde İngilizce seviyenizi test ediyor. Türkiye’de ve dünyada IELTS testini yapma hakkına sahip 2 kurumdan biri olan IDP, online olarak ücretsiz IELTS hazırlık materyallerinden faydalanmanızı sağlarken, sınav formatı hakkında bilgi edinme ve karşınıza çıkabilecek olası soru tiplerini görme imkanı sağlar. IDP, aynı zamanda online IELTS etkinlikleri düzenlerken, bilgisayarlı IELTS deneyimini ücretsiz yaşamak isteyenler için de çok sayıda fırsat sunar. IELTS uzmanları ile görüşmek için formu doldurun.

 

 

2- IELTS ORG: ielts.org

IELTS sınavının resmi web sitesi olan platform, sınavın nasıl çalıştığını öğrenmek için harika bir yerdir. IELTS sınav formatı, daha önceden çıkmış sorular ve sınava nasıl kayıt oluncağı hakkında genel bilgiler bulabileceğiniz site; okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamaları hakkında zengin içeriklere sahiptir. Eğer bu süreçte, test hakkında güncellenen bilgilerden haberdar olmak ve sizin gibi teste girecek olan öğrencilerle tanışmak isterseniz, sitenin Facebook sayfasını takibe alabilirsiniz.

 

3- IELTS-SIMON: ielts-simon.com

Eski bir IELTS sınav görevlisi tarafından yönetilen site, IELTS’e hazırlanmak için bazı harika kaynakları barındırıyor. Sitenin başarısı, bu işi bilen gerçek uzmanlardan alacağınız tavsiyelerden geliyor. Size günlük olarak IELTS dersi alma imkanı sunan site, çok sayıda ücretsiz bilgi ve çalışma materyaline sahip. Güncellenen dersler ya da sınavla ilgili en son gelişmelerden haberdar olmak isterseniz siteye abone olabilirsiniz.

 

4- TAKE IELTS BRITISH COUNCIL: takeielts.britishcouncil.org

British Council, pandemi sürecinde IELTS testine hazırlanan öğrencilere ücretsiz online kurslar sağlıyor. 3 haftalık süren kurslar, IELTS sınavına hazırlanırken bilmeniz gereken her şey için size tam bir rehberlik hizmeti sunuyor. Kurs süresince, IELTS testinin okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerini daha yakından inceleme fırsatı bulacağınız gibi videolardan ya da deneyimli IELTS eğitmenlerinden tavsiyeler alırsınız.

 

5- IELTSLIZ.COM: ieltsliz.com

İngiltere’de yaşayan deneyimli bir IELTS öğretmeni tarafından oluşturulan web sitesi, bu alanda uzman bir platformdur. Günlük olarak pratik testler, dersler ve ipuçları sunan site, IELTS çeşitleri, sorular ve cevapları, konular ve videoları içerir. Çoğu ders, adayların test skorlarını yükseltmesine uygun olduğu gibi video izlemeyi seviyorsanız, sitenin YouTube kanalını tercih edebilirsiniz.

 

6- IELTS-MENTOR: ielts-mentor.com

Web sitesi, IELTS’e katılmak isteyen ya da puanını yükseltmek isteyen herkes için harika bir deneyim sunar. IELTS sınavına, tek başınıza hazırlanıyorsanız, test formatı ya da geçmiş sınav soruları hakkında eksiklerinizi siteden karşılayabilirsiniz.

 

7- IELTS BUDDY: ieltsbuddy.com

IELTS Buddy, testin teknik ve pratik yanlarına odaklanan kelime dağarcığı ve dil bilgisinin ne kadar önemli olduğunu gösteren sitelerden biridir. Site, size akademik kelime listeleri ile yazma bölümüne uygun dil bilgisi yapıları sunar. Birçok siteye göre sınav formatı hakkında bilgi, dersler, örnek sınav soruları ve indirilebilir malzemelere ulaşabileceğiniz IELTS Buddy, kesinlikle göz atmanız gereken faydalı içeriklere sahip.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey