Pazartesi, Haziran 14, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İklim Adaleti Eğitimi Değişim Programı Kapsamında STK’lara Çağrı

İKLİM ADALETİ EĞİTİMİ DEĞİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA STK’LARA ÇAĞRI

Yuva Derneği ve WOSDEC ortaklığında yürütülen İklim Adaleti Eğitimi Değişim Programı, Türkiye’den iki katılımcı sivil toplum kuruluşu arıyor.

Program kapsamında, İklim Adaleti Eğitimi alanında çalışan ya da çalışmayı planlayan Türkiye’den ve İskoçya’dan toplam dört STK’ya kapasite geliştirme desteği sağlanması ve iki ülkeden STK’lar arasında karşılıklı öğrenmenin desteklenmesi amaçlanıyor.

31 Aralık 2021 tarihinde sona erecek olan program kapsamında:

– Katılımcı STK’lara yönelik dört çevrim içi kapasite geliştirme çalıştayı düzenlenecektir. Çalıştay konuları STK’ların ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.

– Katılımcı STK’lar, Türkiye’den ve İskoçya’dan Küresel Yurttaşlık Eğitimi ile ilgili iyi uygulamaları görmelerini sağlayacak çevrim içi ve yüz yüze çalışma ziyaretleri ile desteklenecektir. Yüz yüze gerçekleştirilememesi durumunda tüm çalışma ziyaretleri çevrim içi olacaktır.

– Katılımcı STK’lar 500 EUR tutarında bir başlangıç fonu ile desteklenecektir. Kuruluşlardan, başlangıç fonu desteği ile 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında Glasgow, İskoçya’da yapılması planlanan COP26’ya küçük bir proje veya bir savunuculuk mesajı göndermek için bir etkinlik düzenlemeleri beklenmektedir.

Proje sonunda katılımcı STK’larla birlikte bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilecek ve “Küresel Yurttaşlık Eğitimi Aracılığı ile İklim Adaleti Kitapçığı” oluşturulacaktır.

Faaliyet dili İngilizce olacaktır.

Program, iklim adaleti eğitimi alanında çalışan ya da çalışmayı planlayan STK’ların başvurusuna açıktır. Bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru formuna ulaşmak için https://bit.ly/3eVgp5i adresini ziyaret edebilirsiniz. Son başvuru tarihi 16 Mayıs 2021 saat 18.00’dir.

Soru ve önerileriniz için ozge.sonmez@yuva.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?

Proje Hakkında

İklim Adaleti Eğitimi Değişim Programı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi (http://stcm.bilgi.edu.tr/) ve MitOst (https://www.mitost.org/) ortaklığında gerçekleştirilen Sivil Toplum Değişim Programı (CSEPP) kapsamında Stiftung Mercator tarafından finanse edilmektedir. Daha fazla bilgi için: https://civilsocietyexchange.org/hakkinda/

YUVA Hakkında

YUVA, ekoloji, insan hakları ve yoksulluğun ortadan kaldırılmasını beraberce ele alan bir bütüncül öğrenme ve savunuculuk merkezidir. Yetişkin öğrenmesi yoluyla sürdürülebilir yaşam tarzlarının yaygınlaşması, yoksulluğun azaltılması ve demokratikleşme amaçlı faaliyetler yürütür ve katılımcı eğitim yöntemlerini destekler. Daha fazla bilgi için: www.yuva.org.tr

WOSDEC Hakkında

Merkezi Glasgow’da bulunan WOSDEC, Batı İskoçya’daki eğitimcileri Küresel Yurttaşlık, Sürdürülebilirlik için Öğrenme ve Haklara Dayalı Öğrenim alanlarında becerilerini geliştirmeleri için destekler. Küresel Yurttaşlık Eğitimleri aracılığı ile eşitliği, çeşitliliği ve insan haklarının ilerletilmesini, çatışmaların çözümünü ve uzlaşmayı teşvik eder. Daha fazla bilgi için: https://wosdec.org.uk/

(Visited 475 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 5 times, 1 visits today)