Pazartesi, Ekim 21, 2019

ILO Türkiye Ofisi Girişimcilik Eğitimleri Başlattı

ILO ile Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğünce yürütülen “Hayata Fırsat Projesi” kapsamında düzenlenen “Girişime Destek Programı” kapsamında Hatay’da girişimcilik eğitimleri başladı. İstanbul, Bursa ve Hatay’da 340’ı geçici koruma sağlanan Suriyeli ve 80’i Türk vatandaşı olmak üzere toplam 420 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. “Girişime Destek Programı”na katılanlardan kendi işini kurmak isteyenlere ILO tarafından hibe yapılacak.

Katılımcılar mentorlerce desteklenecek
  • Eğitimlerin ardından kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyenler arasından seçilen 84 kişi, toplam 8 saatlik mentorluk desteğinden faydalanacak. İşlerini başarıyla kuran katılımcılar KOSGEB desteklerine başvuru sürecinde de mentorlerce desteklenecek.
  • Seçilecek girişimci adaylarına, KOSGEB müfredatına uygun olarak 32 saatlik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ve ek olarak 8 saatlik “Yerel İş ve Yatırım Ortamı” eğitimi verilecek, daha sonra adayların ILO’ya ve KOSGEB’e sunacağı “İş Planını” hazırlamak üzere danışmanlık ve mentorluk hizmeti sunulacak.
  • Girişime Destek Programı“na katılanlardan kendi işini kurmak isteyenlere ILO tarafından hibe yapılacak. Hibenin miktarı ilerleyen dönemde kamuoyuyla paylaşılacak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İhale Duyuruları