Çarşamba, Şubat 8, 2023

“İmalat Sanayi Destek Programı” ve “Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı” Başvuru Çağrısı

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) “İmalat Sanayi Destek Programı (Mikro ve Küçük İşletmeler)” ve “Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı“nı başlattı. Programlar kapsamında toplam 60 milyon TL tutarında Faizsiz Kredi Desteği verilecektir.

İmalat Sanayi Destek Programı (Mikro ve Küçük İşletmeler)

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bu programla, TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde yer alan imalat sanayi işletmelerinin rekabet edebilirliği ile yenilikçilik potansiyelinin sürdürülebilir bir şekilde güçlendirilmesini hedefliyor.

Bu faizsiz kredi desteği programının öncelikleri şunlardır:

  • İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak,
  • İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak.

Faizsiz Kredi Desteği ’ne başvuracak mikro ve küçük işletme sınıfındaki KOBİ’lerin proje teklifleri yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecektir.

Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bu programla, TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde kıyı şeridine sıkışmış olan turizm faaliyetlerinin tüm bölgeye yaygınlaştırılması, kıyı şeridinde yer alan turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve çevreye duyarlı turizm modelinin bölgede yayılmasını hedefliyor.

Bu faizsiz kredi desteği programının öncelikleri şunlardır:

  • Bölgede ekoturizm yatırımlarını ve faaliyetlerini yaygınlaştırmak,
  • Spor turizmine yönelik yatırımları çeşitlendirmek,
  • Turistik faaliyetlerden kaynaklanan atıkların yönetimine yönelik yatırımları artırmak.

Faizsiz Kredi Desteği ’ne başvuracak KOBİ’lerin proje teklifleri (Turizm işletme belgesine göre 4 yıldız ve üzeri sınıftaki oteller ile tatil köyleri uygun başvuru sahibi değildir.) yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecektir.

Potansiyel Başvuru Sahipleri, proje başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 20 Ocak 2023 saat 23:59’a kadar gerçekleştirebileceklerdir.

Programlara başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve programların tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberlerine ve eklerine ulaşmak için tıklayınız.

(Visited 589 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz