Cuma, Temmuz 1, 2022

İngiltere’de Çalışmak İsteyenler İçin İş İmkanları

Yurt dışında çalışma hayaliniz mi var? O halde İngiltere, yapabileceğiniz en iyi seçim olacaktır. İster yeni mezun olun isterseniz de değişiklik isteyen deneyimli bir çalışan, İngiltere göz alıcı bir özgeçmiş oluşturmak için en etkili ve fırsatlarla dolu ülkedir.

Dünyanın en büyük gelişmiş ekonomilerinden birine sahip İngiltere, aynı zamanda uluslararası iş merkezleri ve mevcut işleri sayesinde çalışma seçenekleri oldukça fazla bir ülkedir. Özellikle dünya finans merkezlerinden biri olan İngiltere başkenti Londra şehri, teknoloji ve sanat dostu bir merkezin tadını çıkarmak için harika fırsatlar sunar.

İngiltere’de eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

İngiltere’de iş imkanı yüksek sektörler hangileri?

İngiltere’de çalışmak isteyenler için ülkenin iyi çalışma koşulları ve sayısız istihdam fırsatlarıyla popüler bir destinasyon olduğunu, ancak iş piyasasına girmek için de rekabetin yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Peki, hangi sektörler daha çok tercih ediliyor?

  • Muhasebe, bankacılık ve finans
  • Mühendislik
  • Eğitim
  • Sağlık
  • Pazarlama

Yurt dışında çalışmak ve yaşamak istiyorsanız İngiltere, özgeçmişinizi güçlendirmenin ve macera dolu bir kariyere hazırlanmanın en mükemmel yollarından biridir. İlk başlarda finansal olarak bütçenizi zorlayabilir, ancak doğru iş seçimi ile kazançlı bir geleceğe sahip olacağınız kesindir.

Ülkede, haftada ortalama çalışma günleri Pazartesi’den Cuma’ya kadar ve çalışma saatleri de sabah 9 ile akşam 5 arasındadır. Haftalık çalışma saatleri ise iş sözleşmesinde yer alacağı gibi 48 saatten fazla çalışmak zorunda bırakılmazsınız.

Sitemize üye olarak İngiltere’nin en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

İngiltere’de çalışmak için dil seviyesi nasıl olmalı?

İngiltere’de iş arıyorsanız, İngilizce dil bilginizin belirli bir seviyede olması gerekecektir. Ülkeye yerleşmeyi de düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan IELTS gibi bir İngilizce dil sınavından yeterliliğe sahip olmak ya da İngilizce öğretilen bir dereceden mezun olmak olacaktır. Aynı zamanda İngiltere, çok uluslu şirketlerin en yoğun olduğu ülkelerden biridir ve iş başvurularınızda Arapça, Çince, Rusça gibi ikinci bir yabancı dil biliyor olmak sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Yüksek maaş imkanı sunan işler hangileri?

İngiltere’de yüksek maaş potansiyeline sahip işler arasında sağlıktan finansmana kadar bir dizi sektör ve uzmanlık sizi bekliyor olacaktır. Zira ülke, dünyanın en önemli küresel ekonomilerinden biridir ve aralarında Unilever, Rolls-Royce, Imperial Tobacco Group gibi çok sayıda uluslararası şirkete ev sahipliği yapar.

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

  • Avukat

Hukuk sektöründeki lisansüstü işler, hem yüksek giriş seviyesinde başlangıç maaşlarına hem de yüksek kazançlara sahiptir. Yeni mezun bir avukat için ortalama maaşlar 102.000£ civarındadır.

  • Pratisyen Hekim

Tüm dünyada olduğu gibi İngiltere’de de sağlık ve tıp sektöründeki meslekler, en yüksek ücretli işler arasındadır. Ancak bu alandaki işler için de maaş seçenekleri farklılıklar gösterirken bir pratisyen hekim 88.000£ civarında ortalama bir maaş alır. Yeni mezun bir doktorun ortalama 27.000£ kazandığı ülkede, pratisyen hekim olmak kazançlı bir seçim olacaktır.

  • Yatırım Bankacısı

Yatırım bankacılığı alanında çalışacak finans mezunu öğrenciler için başlangıç maaşları ortalama 27.000£ civarındadır. Üst düzey ve kıdemli yatırım bankacıları ise bu ücretlerin 2-3 katını kazanırken, bu onları bankacılık alanında en iyi ödeme yapan iş yapıyor.

  • Makine Mühendisi

İngiltere’de çalışmak istiyorsanız, mühendislik en çok iş bulabileceğiniz meslekler arasındadır ve bunların arasında makine mühendisliği en çok kazandıranlardan biridir. Çok uluslu şirketler ve yapı sektöründe istihdam bulabileceğiniz gibi 50.000£’un üzerinde maaş imkanları sizi bekliyor olacaktır.

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 31.061 times, 27 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz