Cumartesi, Mayıs 8, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Interreg Gönüllü Gençlik Programı

Interreg Volunteer Youth (IVY) programı, 2017 yılında Association of European Border Regions (AEBR) tarafından başlatılmıştır. Bölgesel işbirliği kazanımlarının desteklenmesine ve projelerin uygulanmasına yardımcı olmak amacıyla European Solidarity Corps programının bir parçası olarak Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulmuştur. Projeler 18-30 yaş arası gençlerin deneyim kazanmasını sağlamaktadır.

Gönüllünün projeye katılım süreci en az 2 ay en fazla 6 aydır. Gönüllüler, yerleştirildikleri süre boyunca günlük en az 19€ ila maksimum 30€ finansal destek alırlar (sadece iş günü başına değil, hafta sonları ve tatil günleri de dahildir). Finansal destek gönüllünün gideceği ülkeye ve projeye göre değişiklik göstermektedir. Konaklama kirası gibi belirli bir masraf doğrudan kurum tarafından ödenmemektedir. Ev sahibi kuruluş seyahat masraflarını karşılamaktadır.

Güncel gönüllülük projelerini incelemek için tıklayın. (Erişilen linkteki projelerin tümü geçerlidir. Geçmiş projeler yayından kaldırılmaktadır.)

Projeye AB üye ülkeleri dışında aşağıdaki ülkeler katılabilmektedir:

  • İsviçre
  • Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) içerisindeki bazı ülkeler: Norveç, Lihtenştayn, İzlanda
  • Sınır Ötesi İşbirliği Programına (IPA-CBC) katılan bazı ülkeler: Sırbistan, Kuzey Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Türkiye
  • Sınır Ötesi İşbirliği Programına (ENI-CBC) katılan bazı ülkeler: Cezayir, Ermenistan, Belarus, Gürcistan, Mısır, İsrail, Lübnan, Filistin, Moldova Cumhuriyeti, Rusya, Tunus ve Ukrayna

Ev sahibi olarak gönüllü misafir etmek isteyen kuruluşlar buraya tıklayarak gerekli yönergeyi inceleyebilir.

Detaylı inceleme için tıklayın.

(Visited 167 times, 1 visits today)
(Visited 5 times, 1 visits today)