Salı, Şubat 25, 2020

İşitme Engelli ve Sağır Öğrenciler için Eğitim Destek Bursu

Dem Derneği’nin 2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılı için sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere yönelik olarak 4 farklı kategoride bursu vardır. Tüm burs kategorileri için başvurular E-BURSUM üzerinden alınmakta ve yıl boyunca devam etmektedir.

Eğitim Destek Bursu: İhtiyaca yönelik olarak sağır ve işitme engelli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için ilkokul ve ortaokulda okuyan 2, lisede okuyan 1 ve lisans öğrencisi 1 kişiye verilir.

Eğitime Teşvik Bursu: Sağır ve işitme engelli ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik #eğitimeteşvik bursu, sivil toplumda aktif çalışma istekliliği gösteren ve ihtiyacı olan 75 öğrenciye verilir.

Rüzgar Bursu: Derneğin bütçe ayırdığı işini gönüllü olarak yapmayı tercih eden eğitmen adına açılan özel ve tek seferlik bir burstur. 1 sağır ve işitme engelli yüksek lisans öğrencisine verilmesine karar verilmiştir.

Bireysel Bağışçı Bursu: Bir öğrencinin bir yıllık belirlenen tutardaki tüm bursunun tek kişi tarafından sağlandığı burs türüdür. Her bireysel bağışçının bursu derneğin veri tabanındaki ihtiyaç sahibi öğrenciye aktarılır.

Ayrıntılı inceleme için tıklayın.

İhale Duyuruları