Cuma, Haziran 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İspanya’da ESC Gönülülük Projesi Katılımcı Çağrısı

Proje: Educación para el Desarrollo y la Transformación Social

Tarih: 01/09/2023 – 31/12/2024

Yer: Pamplona, İspanya

Faaliyet açıklaması
SETEM Navarra-Nafarroa, bir geliştirme ve gönüllülük temelli bir STK’dır. SETEM’in amacı, toplumumuzda Kuzey-Güney eşitsizlikleri konusunda farkındalık yaratmak, nedenlerini bildirmek ve daha adil ve daha dayanışmacı bir dünya için toplumsal, bireysel ve kolektif değişimleri teşvik etmektir. Size aşağıdakilere katılmanızı öneriyoruz:

• Adil Ticaret ve Sorumlu Tüketim hakkında günlük bilinçlendirme faaliyetleri

• Adil ticaret mağazamızın ve fuarlardaki stantlarımızın yönetimi

• Temiz Giysi Kampanyası (www.ropalimpia.org) gibi kampanyalarımıza katılma

• Promosyon Alternatif ve Dayanışma Ekonomisi

• Kurumun sosyal medya hesaplarını yönetmek

• Gönüllü, kurumun çalışma alanını keşfettikten sonra bilgi, profil, beceri ve ilgililerine göre kendi projesini/projelerini yapabilir.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Proje, İspanya Navarra’nın başkenti Pamplona’da yer almaktadır. Ofisimiz ve Fair Trade mağazamız şehir merkezinde yer almaktadır. Gönüllü ilk olarak bir pansiyonda ağırlanacak ve daha sonra ortak bir daire bulması için desteklenecektir. Gönüllüye sağlanan hibe, konaklama, ulaşım, yemek ve harçlık ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Pamplona harika bir toplu taşıma sistemine sahiptir, ancak insan boyutunda bir şehir olduğu için, etrafta dolaşmanın en iyi yolu bisiklet/yaya’dır.


Faaliyet sırasında eğitim

Gönüllü, yaygın öğrenme sürecinde bir akıl hocası ve bir süpervizör tarafından desteklenecektir. Gönüllü, Ulusal Ajans tarafından düzenlenen geliş eğitimi ve ara dönem toplantısına gönderilecektir. Gönüllü, Dayanışma Ekonomisi, Sorumlu Tüketim, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kalkınma için İş birliği, Gıda Egemenliği, Etik Finans ve Dayanışma Kampları konularını içeren Eğitim ve Dönüşüm için Gelişim konulu yıllık kursumuza ve konferanslarımıza katılacak. Çevrimiçi Dil Desteğine erişim sağlanacaktır.


Katılımcı profili

Uluslararası İş birliği, Dayanışma Ekonomisi, Adil Ticaret, Sorumlu Tüketim, Kuzey/Güney eşitsizliklerinin nedenlerini rapor eden inisiyatif, kaygı ve ilgiye sahip aktif insanlar.  Güney Halkı’nın hakları ve kimliği için daha adil modeller talep eden eleştirel ve düşünceli kişiler. İletişim alanına ilgi ve geçmişe sahip kişiler: sosyal medya, web yönetimi, grafik tasarım becerilerine sahip, belirli yazılımları nasıl kullanacağını bilenler. Minimum B2 İspanyolca seviyesi.

Son başvuru: 29 Mayıs

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

(Visited 604 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -