Perşembe, Mayıs 23, 2019

İstanbul Yollarında Kentsel Politik Ekoloji Yaz Okulu 2019 Başvuruları Başladı

Mekanda Adalet Derneği’nin artık gelenekselleşmiş olan ve kent/ekoloji meselelerini bir arada düşünmeyi hedefleyen bu eğitim programı bir yandan kentsel politik ekoloji külliyatının ana metinlerini gözden geçirmeyi diğer yandan da bu yeni araştırma alanı vesilesiyle İstanbul’un nasıl yeniden keşfedilip çalışılabileceği tartışmayı amaçlıyor. MAD ekibinden Yaşar Adnan Adanalı ve Sinan Erensü koordinasyonunda yürüyen yaz okulu programı, alanda ürün veren araştırmacıların katkısı ile büyüyor; dersler sosyoloji, şehir planlama, mimari, ekonomi, hukuk gibi farklı disiplinlerden gelen uzmanların katkıları ile zenginleşiyor

Yaz okulunun dili Türkçe olmakla beraber katılımcıların İngilizce metinleri okuyabilmeleri beklenmektedir. Oldukça yoğun olan programımız iki hafta boyunca hemen her gün (bazen gün boyu) devam eder. Katılımcılardan düzenli devamlılık beklenmektedir.

Yaz okulu ücretsizdir ve 12 katılımcı ile sınırlıdır. Yaz okuluna katılmak isteyenlerin başvuru formunu doldurmaları ve açık uçlu sorulara özenle cevap vermeleri gerekmektedir. Yaz okulu başta lisansüstü öğrencileri olmak ile birlikte İstanbul’a, kent ve çalışmalarına, mekan odaklı araştırma tekniklerine meraklı herkese açıktır.

Yaz Okulu Etkinlik Tarihleri: 10-22 Haziran 2019

Detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.

 

İhale Duyuruları