Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

İsveç’te ESC Gönüllülük Projesi Başvuru Çağrısı

Proje: The Horse Speaks All Languages

Tarih: 01/07/2023 – 30/04/2024

Yer: VÅXTORP, İsveç

Proje detay

The Horse Speaks All Languages, proje ve yöntemlerin entegrasyonu ve oluşturulması için ana araç olarak atı kullanarak çalıştığımız karma gruplarda engeli olan veya olmayan insanlar için güvenli bir alan ve öğrenme ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Gönüllüler, engelli kişileri topluluğumuzun bir parçası olmaları ve eşit koşullarda katılımları için güçlendirecek ve engelli kişilerle ilgili damgalamayı azaltacaktır.

Gönüllü olarak rolünüz şunları içerir: Sosyal gruplarımızda sirk, at atlama, drama ve dans alanlarında yardım teklif edin. Atların etrafında doğayla bütünlük içinde çalıştığınız “çiftlik yaşamının” bir parçası olun. Farklı okullar, habilitasyonlar ve kuruluşlarla iş birliği içinde yaşayan birçok insanın gelişiminde atların büyük rol oynadığı süreci takip edin. Diğer AB projelerinin sosyal aktivitelerini ve lojistiğini oluşturun/uygulayın. Ekibe gönüllüler topluluğunu güçlendirmede yardımcı olun ve kırsalda uluslararası bir konum oluşturun.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Konaklama: Gönüllülük deneyiminin süresi boyunca proje tarafından finanse edilecektir. Gönüllüler kendi mutfağı, banyosu ve duşu olan özel bir eve yerleştirilecek. TV ve Wifi ile ortak bir alan var. Dışarıda barbekü alanı vardır. Kişisel Harçlık ve Yemek Bütçesi: Bütçeler her ay tahsis edilecektir. Gönüllüler alışverişlerini kendileri yapacak. Ulaşım: Ehliyet sahibi olan gönüllülere alışveriş için araç temin edilecektir. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bisikletler de var. Büyük şehirler için ulaşım otobüs/tren şeklindedir.

Faaliyet sırasında eğitim
Varışta gönüllüler Caprifolen’in yürüttüğü hizmetlerde bir dizi oryantasyon ziyareti gerçekleştirmeleri için desteklenecektir. Caprifolen, atlarla/etraflarında ve hedef grup olan engelli kişilerle nasıl çalışılacağı konusunda eğitim verecektir. İsveç Ulusal Ajansı varış eğitimi sağlayacaktır. Toplantılar ve faaliyetlerin gözden geçirilmesi yoluyla haftalık olarak daha fazla destek sunulacaktır. Caprifolen danışmanları, tüm proje ve süreç boyunca destek sunacak.

Katılımcı profili
Uygun katılımcılar, 18 ila 30 yaşları arasındaki gençlerdir. At çiftliğinde yaşamak isteyen birini arıyoruz. Motivasyonlu ve engelli veya engelsiz farklı kişilerle dinamik bir ekipte çalışmaya, fikir paylaşmaya ve inisiyatif almaya istekli olmalısınız. Sosyal alanda deneyime sahip bir geçmiş, atlar, tiyatro, dans, jimnastik, sirk, at atlama bir varlık olarak kabul edilir.

Son başvuru: 9 Haziran 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

(Visited 782 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -