Cuma, Ekim 29, 2021

İtalya’da Okumak İçin Kaçırılmayacak Burs Fırsatları

Tarih, sanat, mimari denilince ilk aklımıza gelen ülkelerden biri olan İtalya, bugün dünyanın en iyi ve en köklü üniversiteleri ve zengin program çeşitliliği ile tüm dünyadan öğrenciler arasında oldukça popülerdir. İtalya’da eğitim almak için neden çoktur. İtalyanca öğrenmek isteyenler, devlet üniversitelerinde düşük ücretli eğitim alacaklar, zengin kültürünü daha yakından öğrenmeye hevesli olanlar, moda, mimari, sanat ve tasarım üzerine okumayı düşünenler bugün ülkeye eğitim almaya gelirler.

 

İtalya’da bir yüksek öğretim kurumuna başvuracakların bilmeleri gereken en önemli konu, üniversitelerin çoğunun devlet destekli olduğu ve bu nedenle okul ücreti olarak sadece belli miktarlarda katkı payı alındığıdır. Aynı zamanda ülkede hükümetin, üniversitelerin ve özel kurumların yabancı öğrencilere sunduğu çok çeşitli burslar vardır. İtalyan hükümeti destekli lisans ve lisansüstü burslar için öğrencilerin Nisan ayı içerisinde başvurmaları gerekirken, adayların en az B2 düzeyinde İtalyanca bilgisi olması gerektiğini de hatırlatalım.

 

Yurtdışında eğitim alabileceğiniz üniversitelerin broşürlerini indirmek için tıklayın.

 

Unibo Actions1&2

 

İtalya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi, her yıl lisans ve yüksek lisans derecelerinde öğrencilere burslu eğitim fırsatı sunar. Burs kapsamında adaylara, en düşük 11.059€’dan başlayan finansal yardımlar yapılmaktadır. SAT ve GRE test sonuçlarınızın ve İngilizce yeterliliğinizin seçim kriterleri arasında olduğu bursların iki türü vardır.

 

Son Tarih: 29 Mart-30 Nisan

 

Bocconi Merit and International Awards

 

Milano’da yer alan Bocconi Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için Merit tabanlı, liyakata dayalı mükemmellik burs ve ödülleri sağlar. Merit Ödülü, lisans derecesinde eğitim alacak öğrencilerin ilk yıl yaklaşık 12.000€’ya kadar, yüksek lisans ödülleri içinse 13.000€ tam eğitim ücretini karşılar. Aynı zamanda öğrenciler, üniversiteye başvurarak ilk 2 yıla kadar, sınırlı sayıda olan ücretsiz konaklamalardan da faydalanabilirler. Bocconi Uluslararası Öğrenci Ödülleri ise hem lisans hem de yüksek lisans derecesinde üniversiteye başvuran öğrencilere ilk yıl için sağlanır ve %50 öğrenim ücretini azaltmayı hedefler.

 

Son Tarih: 31 Mayıs-15 Haziran

 

Padova International Excellence Scholarship Programme

 

Padova Üniversitesi, İtalya’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere İngilizce lisans ve yüksek lisans programlarında burslu okuma fırsatı sunar. Mükemmellik bursları, her yıl dünyanın dört bir yanından 24 yetenekli adaya sağlanırken, öğrenciler bir yıl boyunca finansal desteklerden faydalanabilirler. Burslar, öğrenim ücretlerini ve yıllık 12.000€ gibi bir geçim yardımını karşılar.

 

Son Tarih: Şubat sonu

 

Politecnico di Milano Merit-Based Scholarship

 

İtalya’nın en iyi teknik okullarından biri olan Politecnico di Milano, yüksek lisans programlarına kabul edilen alanında başarılı uluslararası öğrencilere liyakata dayalı Merit tabanlı burslar sunmaktadır. Burs kapsamında öğrencilere yıllık en az 5.000€ ile 10.000€ arasıda öğrenim ücretlerini karşılayan finansal destekler sunar. Öğrencilerin burs alabilmeleri için 200€ civarındaki bir idari ücreti ödemek zorunda olduklarını söyleyelim.

 

Son Tarih: Mart

 

Scuola Normale Superiore PhD Scholarship

 

İtalya’da felsefe, matematik, fizik, sosyoloji gibi programlarda doktora derecesinde eğitim almak isteyen tüm dünyadan öğrencilere sağlanan finansal desteklerdir. Her yıl 78 adet sunulan burslar, öğrencilerin bir akademik yıl için 15.000€’ya kadar öğrenim ücretlerini ve yaşam masraflarını karşılar. Burslara başvurmak için İtalya’da her hangi bir üniversitede master derecesini tamamlamış olmanız gerekir.

 

Son Tarih: Şubat sonu

 

İngiltere, İrlanda, Kanada, Yeni Zelanda veya Avustralya’da eğitim almayı düşünüyorsanız, uzmanlarımızdan ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak bütçenize en uygun üniversiteyi bulabilirsiniz.

 

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 881 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER