Cuma, Şubat 21, 2020

Kadın Konulu Doktora Tezi Araştırma Burs Başvurusu

Başvuruları, 07 Ekim 2019 tarihinde almaya başlayacak ve ilk kez 05-06 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Shenema Kısa Film Platformu ana konusu ‘’Kadın’’ olup tema ise her yıl değişecektir.

Cinsiyet eşitliğinin sağlandığı ve güvence altına alındığı bir toplumsal yaşam için yaşanan sorunlara dikkat çekmek, olası çözümlerin altını çizmek ve çözüme ilişkin kamuoyu oluşturmak temel amaçtır. Shenema, bu vizyonu görsel algılamanın daha önemli olduğu günümüzde sinema sektörü vasıtası ve reklam sektörü desteğiyle birlikte gerçekleştirmeyi istemektedir.

Shenema Kısa Film Platformu, bu vizyonla birlikte, kısa film yapım olanaklarını arttırmayı, kısa film üretimini bir endüstri haline getirmeyi ve filmlerin, fikir aşamasından başlayarak desteklenmesi gerektiğinin önemine dikkat çekmek istemektedir.

Shenema Kısa Film Platformu’nun Kısa Film Proje Yarışması’nın bu seneki teması “Önyargılar”dır.

Shenema Kısa Film Proje Yarışması’nın yanısıra, 2 Dakikada Çek Getir Video Yarışması başvuruları ve “Kadın” konusunda doktora tezi hazırlayan ya da hazırlayacak olan doktora öğrencileri için burs başvuruları, 07 Ekim 2019 – 21 Aralık 2019 tarihleri arasında, platform üzerinden yapılabilecektir.

Başvuru için tıklayın

İhale Duyuruları