Pazartesi, Kasım 11, 2019

“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) Türkiye’ye tasarruf bilinci aşılamak ve toplumu yatırıma yönlendirmek amacıyla her yıl farklı temalarla düzenlediği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” yarışması bu sene altıncı kez en iyi kısa film projelerini ödüllendiriyor.

Daha güvenli bir gelecek fikrinden yola çıkan TSPB, her yıl olduğu gibi bu yıl da tasarruf ve yatırımın gücünü en iyi yansıtan kısa filmleri “6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” yarışmasına davet ediyor.

Bireylerin bilinçli finansal kararlar almalarına yol göstermeyi hedefleyen ve bu sene altıncısı düzenlenecek olan kısa film yarışmasında dereceye girenleri 12 bin 500 TL’ye varan ödüller bekliyor. Ayrıca, ilk 10’a giren yarışmacılar, 1 yıl süreli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği kazanacak.

Yarışma, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Bulmacalı Senaryo” konseptiyle düzenleniyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesini kullanarak çektikleri 3 dakikayı aşmayan filmlerini 6 Mart 2020 tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla teslim etmesi yeterli.

Filmde geçmesi gereken 10 kelime aşağıdakilerden seçebilecek:

1.Bütçe
2.Birikim
3.Yatırım
4.Hedef
5.Gelecek
6.Finansal planlama
7.Emeklilik
8.Risk
9.Portföy
10.Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
11.Pay (hisse)
12.Borçlanma aracı
13.Tahvil/bono
14.Kira sertifikası
15.Yatırım fonu
16.Bireysel emeklilik
17.Aracı kurum
18.Portföy yönetim şirketi
19.Banka
20.Yatırım danışmanı

İhale Duyuruları