Cuma, Ekim 29, 2021

Kanada’da Başvurabileceğiniz Burslar

Kaliteli eğitim kurumları, mezuniyet sonrası kariyer imkanları ve öğrenci dostu şehirleriyle Kanada, Türk öğrencilerin ilgisini giderek daha fazla çekmektedir. İngiltere ve Amerika’ya oranla daha düşük eğitim ve yaşam masraflarının yanı sıra, uluslararası öğrenciler için sunulan farklı lisans ve yüksek lisans bursları, Kanada’da üniversite eğitimini daha cazip hale getiriyor. Gelin başvurabileceğiniz bazı burslara beraber göz atalım!

►►►Kanada’da bir üniversitede eğitim almak mı istiyorsunuz? Konaklama, giriş koşulları, finansal destek ve burslar hakkında bilgi almak için ücretsiz üniversite broşürlerini indirin.

Uluslararası Lisans Bursları

–         Humber College Uluslararası Giriş Bursları

Humber, her yıl Eylül ve Ocak aylarında üniversiteye yeni başlayan uluslararası öğrencilere yenilenebilir tam ve kısmi öğretim bursları sunmaktadır.

–          York Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Burs ProgramıBaşarılı bir akademik geçmişe sahip ve York Üniversitesi’ne kabul edilmiş uluslararası öğrenciler, dört yıllık bir lisans programı için 60,000 – 100,000 dolar değerinde burs almaya hak kazanabilirler.

–          University of British Columbia Uluslararası Öğrenci BurslarıUBC her sene uluslararası lisans öğrencileri için 10 milyon Kanada dolarını, ödül, burs ve diğer finansal yardım şekillerinde harcamak üzere ayırmaktadır. Böylece dünyanın dört bir yanından seçkin öğrencilerin akademik başarılarını ödüllendirmektedir.

–          Carleton Üniversitesi Yabancı Öğrenciler için Giriş Bursları

Carleton Üniversitesi başarılı ve kabul şartlarının %80 ve üzerinde performans gösteren öğrencilere 4,000 ila 16,000 dolar kısmi burs imkanı sağlamaktadır.

 

Uluslararası Yüksek Lisans Bursları

–          Vanier Kanada Lisansüstü Bursları

Vanier Kanada Yüksek Lisans Bursları (Vanier CGS), dünya çapında doktora öğrencilerini cezbetmek ve Kanada’yı araştırma ve yüksek öğrenimde küresel bir merkez haline getirmek için kurulmuştur. Burslar, bu programa katılan Kanada üniversitelerinde doktora derecesine başvuran öğrencilere yöneliktir. Burs üç seneliktir ve yıllık 50.000 dolar değerindedir.

 

–          University of Waterloo Uluslararası Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Ödülleri Araştırmaya dayalı bir yüksek lisans programına veya doktora programına başlayan tam zamanlı uluslararası öğrenciler, yüksek lisans için 2 yıl 2,045 dolar veya doktora için 3 yıl dönem başına 4,090 dolar değerinde Uluslararası Öğrenci Bursu alabilirler.

 

Kaynak: Hotcourses Türkiye

 

(Visited 386 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER