Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Kanada’da Burslu Eğitim İmkanı

Kanada, eğitim almak ve mezuniyetten sonra çalışmak isteyen öğrenciler için sürekli olarak dünyanın en iyi ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir. Bunun en önemli nedenleri arasında ise yüksek kaliteli eğitim kurumlarının, araştırma imkanlarının ve mezuniyetten sonra kalma koşullarının payı büyüktür.

Yaşam kalitesi bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden biri olarak karşımıza çıkan Kanada, bugün Amerika’dan sonra öğrencilere kazanç potansiyeli ve istihdam imkanı yüksek bir gelecek vaat eden ender ülkelerdendir.

Kanada’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Peki, Kanada’da öğrenim görmenin ve yaşamanın maliyeti ne kadar? 

Kanada, son yıllarda İngilizce konuşulan ülkeler arasında en düşük üniversite öğrenim ücretlerine sahip ülke olarak karşımıza çıkıyor. Ülkede, ortalama öğrenim ücretleri lisans programları için 20.000 ile 30.000 Kanada Doları civarındayken yaşam maliyetleri ise eğitim alacağınız şehirlere göre değişiklik gösterir. Montreal, Quebec gibi şehirler 800 ile 1.500 Kanada Doları arasındaki nispeten daha makul yaşam ücretlerine sahipken Vancouver ve Calgary’de 2.000 CAD yeterli olacaktır.

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

Kanada’da burslu okumak mümkün mü?

Kanada’da eğitim almaya karar verdiyseniz, hem hükümet hem de üniversiteler sizi destekleyen bazı finansal yardım programları sunar. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma programlarını kapsayan burslara, gelin daha yakından bakalım!

 

  1. Vanier Kanada Bursları

Kanada üniversitelerinde okuyan, hem Kanadalı hem de uluslararası doktora öğrencilerine açık olan burslar, 3 yıl boyunca verilir. Burs değeri, yılda yaklaşık 50.000$ civarındadır.

 

  1. NSERC Lisansüstü Bursları

Kanada’da, doğa bilimleri ya da mühendislik alanlarında eğitim almak isteyen başarılı öğrencilere, NSERC tarafından finanse edilen Kanada hükümeti burslarından biridir. Akredite bir Kanada üniversitesinde 2-3 yıllık bir öğrenim süresince alabileceğiniz burslar, genç araştırmacıları teşvik etmeye yöneliktir.

 

  1. Trudeau Bursları

Trudeau Vakfı, Kanada’da eğitim veren belirli kurumlarda doktora derecesinde finansal destekler sunuyor. Üç yıllık liderlik programı için 15 doktora bursiyeri seçilir ve burs değeri, öğrenim ücretini ve yaşam giderlerini karşılayan finansal destekler için 60.000’dır.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Carleton Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ödülleri

Kanada’nın en iyi üniversitelerinden birinde burslu okumak ister misiniz? Carleton Üniversitesi, başvuruları kabul edilen lisansüstü öğrencilere otomatik olarak değerlendirilen cömert finansman paketleri sunmaktadır.

 

  1. Alberta Üniversitesi Uluslararası Bursları

Kanada’daki en iyi 5 okuldan biri olan Alberta Üniversitesi, lisans ve lisansüstü programlara kabul alan uluslararası öğrencilere 28 milyon Kanada Doları değerinde ekonomik yardımlar sunar. Bursların çoğunluğu akademik mükemmellik tabanlıdır ve başarılı öğrencilere yöneliktir.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 2.650 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)