Perşembe, Ağustos 5, 2021

Kanada’da Burslu Okumak Mümkün Mü?

Yurt dışı eğitim almayı düşünüyorsanız, öncelikleriniz hem kaliteli ve uluslararası düzeyde tanınan üniversiteler hem de uygun maliyetli eğitim alabileceğiniz ülkeler olmalarıdır. Bu açıdan Kanada, size dünya çapında sayısız fırsat sunan nadir ülkelerden biridir.

Kanada, bugün özellikle araştırma ağırlıklı üniversiteleri ve öğrencilere mezuniyetten sonra sağladıkları iş imkanları ile dikkat çekiyor. Zira öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkede, 3 yıl daha kalıp çalışabilirler. Peki, bilgisayar ve bilgi teknolojilerinde uluslararası bir lider olan Kanada’da en çok tercih edilen bölümlerin telekomünikasyon, animasyon, yazılım, mühendislik, biyoteknoloji alanlarında olduğunu biliyor muydunuz?

Kanada’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Kanada’da eğitim almak pahalı mı?

Amerika ve İngiltere gibi eğitim dilinin İngilizce olduğu ülkeler arasında Kanada’nın uygun öğrenim ücretleri ve yaşam maliyetlerine sahip olması sizi şaşırtabilir. Kanada’daki eğitim kurumlarının büyük bir çoğunluğu, 10.000 Kanada Doları üzerinde olsa da ödüllendirici kariyer ve burs çeşitliliği size mükemmel fırsatlar sunacaktır.

 

Kanada’da burslu okumak mümkün mü?

Kanada’da burslu okumak isteyen uluslararası öğrenciler için rekabetçi bir ortamın olduğunu, akademik başarının burslara kabul almadaki en önemli kriter olduğunu ve GMAT ya da TOEFL gibi çoğu standart haline gelen sınavlardan yüksek puan almış olmanız gerektiğini söylemekte fayda var. Ülkede, hem hükümet hem de özel kurumlar ve okulların size sunacağı öğrenim ya da yaşam masraflarınızı karşılayan cömert finansal destekler mevcuttur. En iyilerini listemizden göz atarak seçim yapabilirsiniz.

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Ontario Yüksek Lisans Burs Programı

Ontario Üniversitesi, Kanada’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere çeşitli disiplinlerde burslu eğitim imkanı sunuyor. Programa hak kazanmak ve burs başvurusu yapmak istiyorsanız, Ontario’ya yaptığınız başvurunun kabul edilmiş olması gerektiğini unutmayın!

 

  1. NSERC Lisansüstü Bursları

Ulusal Bilim ve Mühendislik Araştırma Konseyi NSERC, Kanada’da bilim ve teknoloji alanındaki yatırımlarını geliştirmeyi hedefleyen bir burs programına sahiptir. Doğa bilimi ve mühendislik gibi alanlarda lisansüstü eğitim almayı düşünüyorsanız, tüm dünyadan öğrencilerin başvurabildiği program, üniversite araştırmaları ile üniversiteler ve endüstri ortaklıkları aracılığıyla proje araştırmalarını destekler.

 

  1. Winnipeg Dünya Liderleri Bursları

Winnipeg Üniversitesi, lisans ya da yüksek lisans programlarına başvuran birinci sınıf öğrencilerine 5.000$ değerinde finansal destek sunar. Burs başvurusu için en az %80 kabul ortalamasına ya da eşdeğerine sahip olmak gerekir. Başvurular için son tarih, her yıl 1 Haziran olarak belirlenmiştir.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. York Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Bursları

Ontario’daki York Üniversitesi, tam zamanlı lisans programlarında okumak isteyen uluslararası öğrenciler için sağlık, sanat, medya, bilim, işletme gibi alanlarda çok çeşitli burs imkanlarına sahiptir. 4 yıllık süre için 80.000 ile 140.000$ arasında değişen değerlere sahip burslar, mükemmel bir akademik geçmişe ve Kanada’da okumak için öğrenci vizesine sahip olmayı gerektirir.

 

  1. Calgary Üniversitesi Uluslararası Giriş Bursu

Kanada’da lisans eğitimlerine başlayacak olan öğrencilere Calgary Üniversitesi, çok çeşitli burslar sunmaktadır. Herhangi bir konuda başvuruda bulunan tam zamanlı lisans öğrencilerinin otomatik olarak değerlendirileceği burslar için en az 3.20 not ortalamasına ve İngilizce yeterliliğe sahip olmalısınız.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 858 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)