Pazar, Eylül 20, 2020

Kanada’da Eğitim Almak İçin 7 Neden

Kanada, yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için dünyanın en iyi eğitim destinasyonlarından biridir. Son yıllarda giderek artan uluslararası öğrenci nüfusu ve yüksek kaliteli eğitim kurumları ile Kanada daha da popüler hale gelirken canlı şehirleri, çok kültürlülüğü ve refah yaşam imkanları bir üniversiteye başvurmak için mükemmel fırsatlar sunuyor. Peki, Kanada’da eğitim görmenin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını merak ediyor musunuz? Kanada, yalnızca eğitim kalitesi ile değil, yaşam tarzı ve kariyer imkanları ile de sizi büyüleyecektir.

1- İki Dilli Bir Ortamda Yaşamak

Kanada, dil becerilerini geliştirmek ve güzel bir kariyer beklentisi olan öğrenciler için harika bir yerdir. Hem İngilizce hem de Fransızca dillerinde eğitim alma imkanı sunan ülkede, her iki dil de eğitim sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kanada’da tüm üniversiteler, lisans ve lisansüstü derecelerde İngilizce öğretilen programlara sahiptir.

2- Dünya Standartlarında Eğitim Sistemi

İleri teknolojisi ve aktarılabilir becerilerin geliştirilmesi gibi nedenlerden dolayı Kanada, öğrencilere dünya standartlarında bir akademik ortam sunar. Zira öğrencilerin de Kanada’yı seçmesindeki en büyük nedenlerden biri ülkenin eğitim sistemidir. Dünya sıralamalarında ilk 50’de yer alan üniversiteleri, akademik performansları ve yüksek istihdam oranları ile göz dolduran ülkede özellikle University of Toronto ve University of British Columbia en iyiler arasındadır.

Kanada’da eğitim hakkında uzmanlarımızdan yardım almak ve hemen görüşmek için formu doldurun.

3- Mezun Olduktan Sonra Kanada’da İş Tecrübesi

Kanada hükümeti, bir üniversiteye başvuran öğrencilere stajlar ve iş deneyimi kazandırarak mükemmel bir eğitim sunar. Bu profesyonel becerilerinizi geliştirirken, Kanada’da yaşamaya devam etmenin harika bir yoludur. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip ülkede endüstri lideri şirketler için çalışma imkanı bulmanız oldukça kolaydır. Ayrıca okurken çalışma fırsatı sunan ülkede, bir üniversiteye giderken haftada 20 saate kadar yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz.

4- Mükemmel Yaşam Kalitesi

Aralarında Toronto, Montreal ve Vancouver gibi dünyanın en iyi öğrenci şehirlerine sahip Kanada, bugün kültür çeşitliliği, mezunların istihdam edilebilirliği, düşük suç oranları ve sosyal ilerleme değerlerine bakıldığında en avantajlı ülkeler arasındadır. Üstelik Amerika ve İngiltere’ye göre daha uygun konaklama, ulaşım ve eğitim masraflarına sahiptir.

5- Zenginleştirici Kültürel Deneyim

Kanada, çeşitliliğe sahip zengin nüfusu ile öğrencilere canlı kültürel bir sahne sunar. Müzik severler için dünyaca ünlü caz festivalleri, konserler ve çok sayıda etkinlik sizi bekler. Dünyanın en etnik ve dilsel çeşitliliğe sahip ülkesi olan Kanada, öğrencilere farklı ve kozmopolit bir ortam sunar.

6- Keşfedilmeyi Bekleyen Doğal Güzellikler

Kanada, oldukça geniş bir ülke, öyle ki yüzölçümüne bakıldığında dünyanın ikinci büyük ülkesidir. Dört mevsimin yaşandığı ve sert karlı kışları ile bilinen ülke, kar sporlarının, kayakçılar ve buz patencilerinin uğrak yeriyken aynı zamanda plajları ve ormanları ile de göz alıcıdır. Kanada’nın en güzel yanlarından biri de iklim, kültür ve yaşam tarzını bir arada deneyimleme fırsatı sunmasıdır.

7- Öğrenciler İçin Fırsatlarla Dolu Ülke

Kanada, uluslararası öğrenciler için zengin avantajlara sahiptir. Üniversiteleri dünyanın en iyileri arasında yer alan ülke, mükemmel bir yaşam standartı ve eğitim aldığınız alanda iş fırsatı sunar. İki dilli, güvenli ve konuksever bir ülke olan Kanada, eğitim almak ve ufkunu genişletmek isteyen öğrencileri hayal kırıklığına uğratmıyor.

Kaynak: Hotcourses Turkey

İhale Duyuruları