Cuma, Temmuz 1, 2022

Kanada’da Mühendislik Mezunu Uluslararası Öğrenciler İçin İş Fırsatları

Çeşitliliği, yüksek yaşam standartları ve doğal güzellikleriyle Kanada, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden 700.000’den fazla uluslararası öğrenciyi ülkeye çekiyor. Bunlar arasında Kanada’daki mühendislik okullarını tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Kanada’nın 21 mühendislik üniversitesi, dünyanın en iyi 500 mühendislik ve teknoloji okulları arasında, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerin yanında yer alıyor.

Kanada’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Kanada’nın en iyi üniversitelerinde yeni mezunlar için maaşlar nedir?

Bugün Kanada, dünyanın en iyi mühendislik okullarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında ilk 50’de yer alan Toronto Üniversitesi, özellikle elektrik, kimya ve bilgisayar gibi mühendislik alanlarında üst sıralarda yer alıyor. Peki, Kanada’da yeni mezunların en yüksek maaşla işe başladığı en iyi mühendislik okulları ve Kanada Doları üzerinden ortalama yıllık maaşları ne kadar?

  • Toronto Üniversitesi: 69.000 – 77.000
  • British Columbia Üniversitesi: 63.000 – 79.000
  • Waterloo Üniversitesi: 72.000 – 76.000
  • McGill Üniversitesi: 70.000 – 130.000

 

Kanada’da iş imkanı sunan mühendislik şirketleri hangileri?

Kanada’da mühendislik eğitimi almak istiyor ve mezuniyetten sonra ülkede kalıp çalışmak istiyorsanız, ülkede bu alanda iş bulabileceğiniz çok sayıda şirket bulunuyor. Peki, bu şirketler size ortalama olarak yıllık ne kadar ücret ödeyecekler?

  • Hatch: 56.000 -123.000 CAD
  • WSP Global: 54.000-114.000 CAD
  • Bombardier: 61.000-110.000 CAD

 

Kanada’da mühendislik alanında iş bulmak için uzmanlık gerekli midir?

Kanada’da lisans derecesinde bir mühendislik alanından mezun olduğunuzda, bu yeterlilik ve diploma, sizin ülkede 3 yıl daha kalmanıza ve tam zamanlı bir işte çalışmanıza izin verir. Ancak daha kolay ve hızlı bir şekilde iş bulmak için eğitim aldığınız alanda ya da size katkı sağlayacak farklı bir mühendislik bölümünde, yüksek lisans ya da yöneticilik işleri ile ilgileniyorsanız MBA derecesine sahip olmak faydalı olacaktır.

Kanada’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Peki, hangi mühendislik bölümlerinde Kanada’da daha çok iş imkanı var?

Kanada’da mezuniyetten sonra çalışmak için bir bölüm arıyorsanız, bu kesinlikle mühendislik olmalıdır. Kanada’da en çok iş imkanı sunan mühendislik alanları arasında Bilgisayar Bilimi, Elektirik Mühendisliği, İnşaat ve Makine Mühendisliği bulunuyor.

  • Bilgisayar Mühendisliği: Tüm endüstrilerde en çok aranan mühendislik dallarından biri olan bölümde, önümüzdeki 10 yıl boyunca Kanada iş gücü piyasasında 20.000’den fazla açık pozisyon olacağı tahmin ediliyor. Ülkede, bu alanda yazılım mühendisi, sistem mimarı, yazılım mimarı olarak çok sayıda iş bulabilirsiniz.
  • Elektrik Mühendisliği: Bilgisayar mühendisliğinden sonra Kanada’da iş imkanı yüksek en popüler bölümlerden biri elektrik mühendisliğidir. Tasarım ve geliştirme mühendisi, elektronik mühendisi, tasarım mühendisi gibi çok sayıda pozisyonda, ortalama yıllık 50.000 CAD ile 120.000 CAD arasında yüksek maaşlar sizi bekler.
  • İnşaat Mühendisliği: Kanada’da inşaat mühendisliği alanında iş imkanları, ülkenin neresinde olduğunuza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu açıdan Toronto, Ontario, Winnipeg gibi şehirler, bu sektörün en çok gelişim gösterdiği yerler arasındadır.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 3.985 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz