Cuma, Temmuz 1, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Katılımcı Çağrısı: Good DEEDs – Digital Energy Efficiency Designers

Prof. Dr. Meltem Ucal’ın Türkiye koordinatörlüğünü yaptığı ve üniversitemiz ile birlikte İtalya, Yunanistan, Portekiz, Letonya ve Romanya’dan beş diğer kurumun dahil olduğu Good DEEDs – Digital Energy Efficiency Designers başlıklı Erasmus+ Key Action 2 (KA226) projesi çalışmalarına başladı.

Proje kapsamında partner ülkeler EGInA ev sahipliğinde Foligno’da biraraya geldi. Foligno’da düzenlenen iki günlük faaliyetlerle birlikte düzenlenen çalıştayda proje çalışma takvimi ve projenin gerçekleştireceği etkinlikler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

36 ay boyunca devam edecek olan GoodDeeds projesi özellikle mesleki eğitim alan öğrenciler arasında dijital enerji verimliliği ve karbon ayakizinin etkisi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Projenin hedefi, dijital enerji verimliliğine yönelik becerilerin sürekli ve sürdürülebilir büyümesine yönelik bir stratejiyi teşvik etmek amacıyla öğretmenler ve öğrenciler için bir metodoloji ve bir öğrenme platformu geliştirmek ve test etmektir. Dijital enerji verimliliği konusunda sürekli eğitimi destekleyecek olan Online Good Deeds platformu ile meslek lisesi öğretmenleri için bir dizi eğitim aracı oluşturulacaktır.

En az 1200 meslek lisesi öğrencisinin platformdan yararlanmasını hedefleyen projeye Türkiye’den de 10 meslek lisesi öğretmeni dahil olacaktır. Bu doğrultuda öğretmenlere yönelik düzenlenen çevrimiçi başvuru formuna aşağıda ulaşabilirsiniz;

https://forms.gle/9qtaWdbVXXaZvpMq8

 

(Visited 469 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz