Perşembe, Ekim 28, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Katılımcı Çağrısı | Peacecraft 2.0: Let’s craft in Peace

Belçika Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen, Kalkınma ve İnovasyon Ofisi Derneği olarak yasal ortağı olduğumuz KA2 stratejik ortaklıklar kapsamında yürütülen “Peacecraft 2.0: Let’s craft Peace Together” adlı projemizin ‘Co-creation’ yerel etkinliği İzmir’de gerçekleştirilecektir.

Peacecraft projesi, bir yandan gençleri dahil etmeyi, bağlantı kurmayı ve güçlendirmeyi, diğer yandan da aralarında aktif vatandaşlığı ve sosyal girişimciliği teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Yaratıcı diyalog metodolojileri aracılığıyla, farklı geçmişe sahip grupların diğer tarafı daha iyi anlamaları ve anlamlı bir kültürlerarası diyaloğa girmeleri amaçlanmaktadır.

İzmir’de gerçekleştirilecek co-creation etkinliğinin amacı, gençlerin bir araya gelerek süper çeşitliliğe sahip toplumlarda kutuplaşmanın temelindeki sorunları incelemek ve buna yönelik çözümler sunacak ürün ve hizmetler (yayınlar, videolar, ürünler, yeni hizmetler, oyun, sergi, etkinlik vb.)  geliştirmeleri beklenmektedir.

Etkinlik kapsamında yaygın eğitime dayalı atölye çalışmaları, oyunlar, sunumlar ve grup çalışmaları düzenlenecektir.

15 – 18 Temmuz 2021 tarihlerinde Bulgaristan’da yapılacak olan uluslararası zirveye katılacak olan etkinlik katılımcılarından üç genç, Belçika, Slovenya ve Bulgaristan’dan gençlerle bir araya gelerek deneyimlerini ve etkinlik çıktılarını paylaşacaktır.

Etkinliğe 20 katılımcı seçilecek ve bu katılımcılardan 10’u mülteci geçmişi olan gençlerden seçilecektir. Seçim kriterleri:

– 16 – 25 yaş arasında olmak

– Motivasyon, göç ve mülteciler konusunda var olan çatışma ve kutuplaşmanın üstesinden gelmek için çözümler tasarlamaya istekli

– 2 gün boyunca atölye çalışmalarına tam olarak katılabilmek

 

Etkinlik Tarihi: 13 Temmuz 2021

Yer: Originn Coworking, Bornova İzmir (https://www.originn.com.tr )

 

Notlar:

*Etkinlik Türkçe/Arapça  gerçekleştirilecektir.

*Tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

*Başvuru formundaki sorular Türkçe cevaplanabilir

 

*Etkinlik zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir:

1.Gün: 09.30 – 17.00 (İki kahve molası ve öğle yemeği)

*Proje kapsamında pandemi tedbirlerine uygun olarak şehir dışından katılımcı kabul edilmeyecek olup, ilgili illerden katılımcıların başvuruları değerlendirilecektir. Katılımcılara konaklama sağlanmayacaktır. Salonlar ve çalışma düzeni, yemek ve kahve molaları, alınan pandemi tedbirlerine göre uygulanacak, ilgili kurumların belirlediği tedbirlere uyulacak ve gerekli tedbirler alınacaktır.

 

Proje Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz

 

Sorularınız için lütfen kalkinmaveinovasyon@gmail.com adresine e-posta gönderiniz.

 

(Visited 349 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here