Çarşamba, Şubat 8, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

‘Kentte Dirençlilik, Nasıl?’ Konferansı 15 Kasım’da

İklim krizi ve etkileri sistematik hale gelmiş toplumsal adaletsizlikler her geçen gün daha yıkıcı hale geliyor. Özellikle toplumun dezavantajlı kesimlerinin daha da çok etkilendiği bu sosyal ve ekolojik sorunlar için bazı yerel yönetimler sağlık, barınma, gıda ve hijyen gibi temel  ihtiyaçlara erişim, ulaşım ve su yönetimi gibi alanlarda yenilikçi çözümler ve dönüştürücü politikalar üreterek kentlerin dirençliliğini arttırıyor.

Yeşil Düşünce Derneği olarak Yeşil Avrupa Vakfı tarafından desteklenen ve üç yıldır sürdürdüğümüz ‘Umudun Yeri: Şehirler’ projesi kapsamında 15 Kasım 2022 Salı günü saat 13:00’da ‘Kentte Dirençlilik, Nasıl?’ konulu bir konferans gerçekleştiriyoruz.

Bu konferansta kentlerin dirençli olması ne demek, iklim krizi ile sosyal adaletsizlik kesişiminde ortaya çıkan krizler nelerdir ve kentler nasıl daha dirençli hale getirilebilir gibi konuları iyi örnekler üzerinden inceleyerek farkındalık yaratmayı, çeşitli kent aktörlerini, akademisyenleri ve yeşil hareketin içinden insanları bir araya getirerek bu alana dair bilgi kapasitesinin geliştirilmesini amaçlıyoruz.

Sizi de konferansa kayıt olmaya, kentin dirençliliğinin farklı boyutlarını keşfetmeye ve sosyal perspektifi üzerine yapacağımız tartışmalara katılmaya davet ediyoruz.

(Visited 412 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz