Pazartesi, Temmuz 22, 2019

Kırmızı Şemsiye’den Danışanlara Yönelik Yaz Atölyeleri

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği

YAZ ATÖLYELERİ PROGRAMI

Yaz Atölyeleri; 4’er haftalık 2 dönem şeklinde (Temmuz, Ağustos) düzenlenecektir. Her atölye dersi için haftada 1 gün birer saat ayrılmıştır. Katılım ücretsizdir. Atölye katılımcılarına katılım belgesi verilecektir.

YOGA  VE NEFES ATÖLYESİ

Nefes, beden ve zihin arasındaki farkındalığımızı uyandıran bir köprüdür. Yoga biliminde her nefes aldığımızda ‘prana’ yaşam enerjisi uyanır. Bu yüzden de nefes farkındalığı ve nasıl nefes alıp verdiğimiz önemlidir. Yoga ve nefes çalışmaları bize bunu öğretir. Kendimize dair içsel farkındalık sağlar. Yoga, beden ve zihin farkındalığı üstüne yapılan asanalardan oluşur. Nefesle beraber yapılan bu çalışmalarda vücudu ve zihni arındırarak bireyin kendine, özüne dönmesini sağlar.  Bu 4 haftalık programda çakralar üstünden asanalar (pozlar) ve nefes farkındalığı üstüne çalışacağız.

TEMEL İNGİLİZCE ATÖLYESİ

Temel düzeyde (A1) verilecek İngilizce dersleri, 4 Hafta sürecektir.

FİNANSAL OKURYAZARLIK ATÖLYESİ

Finansal okur yazarlık günlük hayatımızda paranın ve finansal varlıklarımızın yönetimi için gereken bilgileri edinmektir. Finansal okur yazarlık aşağıdaki sorulara cevap arayacağız.

  • Dizginleri Ele almak için kişisel bütçe nasıl olmalıdır?
  • Yatırımlar ve Riskleri nelerdir? Nasıl yatırım yapmalıyız?
  • Bireysel Emeklilik Sistemi nedir? Nasıl çalışır?
  • Döviz Altın Borsa Hisse senedi gibi finansal varlıklar nasıl değerlenir/değişir?
  • Gayri-menkul alırken ve kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Yedek Akçe nedir?
  • Borçlar nasıl ödenir?
  • Nasıl tasarruf edilir?

ZUMBA ATÖLYESİ

Zumba, çoğu Latin olmak üzere hızlı ve yavaş ritimli müziklerle yapılan ve direnç çalışmalarından oluşan bir fitness disiplinidir. Hem dans edip hem spor yapma olanağı sağlar.

Zumbanın; formda kalma / kilo verme, esnekliği ve duruşu geliştirme, dinamik ve enerjik hissetme, stresten uzaklaşma gibi psikolojik ve fizyolojik faydaları vardır.

Ayrıntılı Bilgi İçin: 0312 419 29 91

İhale Duyuruları