Salı, Ocak 26, 2021

Kişisel Dönüşüm ve Gelişim Derneği (KİDGED) Etkinlikleri Devam Ediyor

KİDGED (Kişisel Dönüşüm ve Gelişim Derneği) olarak; dezavantajlı kadın, çocuk, genç ve engellilerin, kültürel, sosyal ve eğitim alanında, kişisel gelişimlerini bilgi ve teknoloji çağına uygun eğitimle destekleyerek kendilerinde farkındalık yaratmalarını sağlamak; eğitim ve koçluk hizmetleri ile birey ve toplum değerini yükseltmek konularda uzman eğitimleri vermekteyiz. KİDGED, kişisel gelişim ve dönüşüm platformunda faaliyet göstererek, “Kadın Gelişirse, Dünya Değişir” düsturuyla hareket etmektedir.

Vizyoner bakışıyla; bireylerin kişisel gelişimlerini bilgi ve teknoloji çağına uygun eğitimle destekleyerek kendilerinde farkındalık yaratmalarını sağlamak, eğitim ve gelişim alanında fikir üretmek, geliştirmek, yaymak ve bu alandaki projeleri hayata geçirmek, kurum ve kuruluşlarla ortak projeler yürüterek toplumun gelişip, değer kazanmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Düzenli olarak yürüttüğümüz etkinliklerimiz şöyledir:

 

  1. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile birlikte her hafta salı günü saat 14:00’da gerçekleştirdiğimiz “Etkin Kütüphane Söyleyişleri” ile toplum değerlerini ve gelişimini ilgilendiren önemli konularda farkındalık yaratma amacındayız.

 

  1. Her pazar günü saat 20:00’da, intagramda, dernek başkanımız Sayın Tuğba Dalkılıç moderatörlüğünde yaptığımız canlı yayınlar. Bu yayınlarda,kişisel gelişim ve dönüşüm konularıyla birlikte toplumsal konular, konunun uzmanlarıyla görüşülmektedir.

 

3.Her hafta Çarşamba günü Sincan Belediyesi  “Bebek Kütüphane” sinde dernek üyemiz olan hocalarımız çocukların zeka gelişimleri için onlara akıl ve zeka oyunları oynatırken, kişisel gelişim alanında hizmet veren hocalarımızda çocukların annelerine önemli konularda 2 saat süreyle eğitimler vererek bilinç düzeylerinde farkındalık yaratmayı hedeflemekteyiz.

 

3.Her çarşamba günü Sincan Belediyesi Merkez Kütüphanesi’nde, üniversiteye hazırlanan ve üniversite öğrencisi gençlerimizle eğitimler ve öğrenci koçluğu etkinlikleri yapmaktayız. Alanında uzman eğitimcilerimiz ve profesyonel koçlarımız eşliğinde.

 

4 Her Perşembe günü benzer etkinlikleri Gölbaşı Belediyesi bünyesindeki kültür merkezleri ve Kütüphanelerde de gerçekleştirmekteyiz.

 

  1. www.kidged.com web sitemizde her pazar günü üyelerimizin kaleme aldığı yeni makaleler yayınlanmaktadır.

 

  1. Kadın sığınma evleri ve Sevgi evleri ile de ortak yürüttüğümüz projelerin gün saat ve yer bilgileri afişleri ile beraber web sayfamızın etkinlik bölümünde ve instagram hesabımız üzerinden kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

 

  1. Türk Kızılay’ı Kadın kolları ile yaptığımız etkinliklere dair tüm bilgilerde yine web sayfamız ve instagram hesabımız üzerinden paylaşılmaktadır.

 

  1. AB, BM, Devlet kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının proje çağrıları kapsamında ortak yürütülen projelerde de yer almaktayız. Proje tanıtım duyuruları yine derneğimizin sahip olduğu dijital platformlarda kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Ayrıca türlü kurum ve kuruluşlar yürüttüğümüz on-line eğitimlerimiz de mevcuttur. Bu hafta yapacağımız “Gençlik Gelişim Zirvesi ile ilgili detay bilgi ve afiş aşağıdaki gibidir:

KİDGED ve Türk Kızılay Genç ile yürüttüğümüz “GENÇLİK GELİŞİM ZİRVESİ” 11-12-13 Ocak 2021 tarihlerinde Microsoft Teams üzerinden yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın

Instagram 

(Visited 45 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 9 times, 1 visits today)