Salı, Ekim 15, 2019

KOBİ’lere Uluslararası Kaynak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, finansmana erişim noktasında zorluk yaşayan KOBİ’lere Avrupa Birliği’nden yeni bir finansman fırsatı doğduğunu bildirdi. Işık, ulusal koordinatörlüğü KOSGEB tarafından yürütülen “İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı” (COSME) kapsamında yayınlanan “Büyüme Endeksli Özkaynak Finansman Desteği” proje teklif çağrısı ile KOBİ’lerin büyümelerine yönelik bir finansman kaynağına daha erişim imkanı sağlandığını ifade etti.

KOBİ’lerin finansmana erişimleri konusuna büyük önem verdiklerini dile getiren Işık, Avrupa Birliği projelerinden olabildiğince faydalanabilmeleri için KOSGEB aracılığıyla firmalara rehberlik ettiklerini söyledi.

30 Eylül 2020’ye kadar açık kalacak çağrıya Avrupa Yatırım Fonu’nun finansal aracısı olmaya hak kazanan kuruluşlar; risk sermayesi yatırımlarını garanti altına alan kuruluşlar ile COSME katılımcısı ülkelerde kurulmuş ve faaliyet gösteren yatırım fonları ve özel özkaynak fonları gibi özel amaçlı kuruluşlar katılabilecektir.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye KOSGEB’in internet adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

 

İhale Duyuruları