Cuma, Ekim 29, 2021

Koronavirüs Zamanında Online Dil Öğrenmek

Bazı ülkelerde koronavirüs nedeniyle evde kal uygulamaları yavaş yavaş hafifletilmeye başlasa da, karantina dönemi özellikle öğrenciler için hala devam ediyor. Bu açıdan evdeyken kendinizi geliştirebileceğiniz aktivitelere yönelmek ve becerilerinizi arttırmak yapabileceğiniz en akıllıca girişim online kurs platformlarına yönelmek olacaktır.

Peki, bu süreçte yeni bir dil öğrenmeye ya da var olan yabancı dilinizi geliştirmeye ne dersiniz? Dil becerileri, bugün hem eğitim hem de iş yaşamında en çok aranan nitelikler arasındadır. Bu nedenle sahip olduğunuz boş zamanı, günlük belli zaman aralıklarında dil öğrenmeye ayırabilirsiniz. Sizin için dil becerilerinizi geliştirebileceğiniz en iyi online eğitim seçeneklerine yer verdik.

Duolingo

Kullanıcılar arasında en popüler dil öğrenme sitelerinden biri olan Duolingo’nun özellikle mobil versiyonu, rahat ve basit arayüzü sayesinde kolay kullanımı nedeniyle tercih ediliyor. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca gibi çok sayıda dili öğrenebileceğiniz uygulama, pandemi sürecinde ise yurt dışı üniversite başvurusu yapacak olan öğrencilere, test merkezlerine gitmeden online İngilizce test imkanı sunuyor. Üstelik Amerika, Kanada gibi çok sayıda ülkede, yüzlerce üniversitede geçerliliğe sahip.

Yurt dışında başvurabileceğiniz okullar, bölümler, giriş koşulları ve fırsatlardan haberdar olmak için üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Livemocha

14 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip Livemocha, online dil öğrenebileceğiniz harika bir platformdur. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümünden oluşan dersler, sonrasında tüm bu öğrendiklerinizi bir araya getirerek uygulayabileceğiniz materyaller sunar. Geleneksel öğretim yöntemlerini kullanan dünyanın en büyük online dil öğrenme platformu olan Livemocha, ücretsizdir.

 

Lingualia

500 binden fazla kullanıcının dil öğrendiği Lingualia, tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinebileceğiniz ve öğrendiğiniz dili bu kişilerle pratik yapabileceğiniz bir sitedir. Kendi hızınızda, esnek bir öğrenme yöntemi sunan Lingualia, bilgisayarınız ya da cep telefonunuzdan istediğiniz her yerden ulaşabileceğiniz, online dersler, testler ve alıştırmalar sunar.

 

Babbel

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar yeni bir dil öğrenebileceğiniz, dünyanın en iyi online dil öğrenme sitelerinden biri olan Babbel, dilbilimciler tarafından tasarlanmıştır. Sıfırdan başlayarak, seyahat ya da kültür gibi en sevdiğiniz konular üzerinden ilerleyebileceğiniz platform, pratik diyalogları sayesinde öğrenmenizi kolaylaştırır. Aynı zamanda site, İspanyolca, Almanca, Rusça ve Norveççenin aralarında olduğu 14 dilden birini seçme imkanı sunar.

 

Busuu

En hızlı yabancı dil öğrenme sitelerinden biri olan Busuu, 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak aralarında İspanyolca ve Japoncanın da olduğu 12 dilden birini öğrenme imkanı sunan Busuu, oldukça kullanışlı ve basit bir arayüze sahiptir. Sitenin en iyi tarafı, öğrendiğiniz dili anadili olarak konuşan kişilerden geri bildirim alma imkanı sunmasıdır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 361 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER