Perşembe, Şubat 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Luminar: Etki Buluşmaları lansman etkinliğine davetlisiniz

CoBAC WorkSpace ve Innovation for Development (I4D), etki ekosistemini büyütmek için iş birliği ve diyaloğu Luminar ile başlatıyor.

CoBAC WorkSpace ve Innovation for Development (I4D), “sosyal, dayanışmacı ve yeşil ekonomi” temalarıyla dünyayı değiştirme fırsatını odağına alan “etki odaklı girişimleri” tartışmaya açacak etkinlik serisi Luminar’ı, “Etki Buluşmaları fazı ile 19 Ekim 2022’de İstanbul’da başlatıyor. Tarihî Eminönü’nde yer alan CoBAC WorkSpace’te gerçekleşecek ve bir yıla yayılacak Luminar: Etki Buluşmaları, eğitimden sanata, gastronomiden tarıma, finanstan kamu hizmetlerine 12 başlığı ‘etki’ ekseninde tartışmaya açarak sosyal girişimcileri, özel sektörü, sivil toplum örgütlerini, kamu ve uluslararası kuruluşların temsilcilerini buluşturarak “etki ekosistemini” geliştirmeye katkı sunacak. 

CoBAC WorkSpace ve Innovation for Development’ın (I4D), ‘etki ekosistemi’nin büyümesine katkı sağlamak amacıyla tasarladığı Luminar etkinlik serisinin ilk ayağı Etki Buluşmaları, 19 Ekim 2022’de Eminönü’ndeki CoBAC WorkSpace’te yapılacak lansmanla start alıyor.

Lansman etkinliğinde “Neden Etki’yi Konuşuyoruz?” başlığı altında konuşmacılar Doğan Çelik (I4D), Yıldız Gürcüoğlu (CoBAC), Merve Kavas (Yekpare), Utku Güven (Esmiyor) ve Jülide Erdoğan’ı (Katalist) katılımcılarla buluşturacak konuşma serisi, yıl boyunca 12 farklı disiplini ‘etki’ ekseninde tartışmaya açacak. İş birliği ve diyalog için canlı ve davetkâr bir tartışma/paylaşım ortamı sağlayacak Luminar: Etki Buluşmaları, katılımcılarını zihin açıcı sorular sormaya ve bu sorulara yanıtlar aramaya teşvik etmeyi hedefliyor.

12 ayrı başlıkta ‘etki’yi konuşuyoruz .

12 farklı başlığı ‘etki’ ekseninde ele alarak “Daha iyi bir dünya üzerine yenilikçi işleri/süreçleri/ürünleri hep beraber nasıl tasarlayabiliriz?” soruna cevap arayacak konuşma serisi, Kasım 2022-Ekim 2023 döneminde iki haftada bir düzenlenecek.

Luminar: Etki Buluşmaları’nın başlıkları şöyle:

Öğrenmede Etki Kamuda Etki Festivalde Etki Mimarlıkta Etki Duyularda Etki Gastronomide Etki Sporda Etki Tasarımda Etki Satın Almada Etki

Yatırımda Etki Kırsalda Etki Yayıncılıkta Etki Tarımda Etki Erişilebilirlikte Etki Modada Etki Şifada Etki Turizmde Etki

Neden Etki Buluşmaları?

Küresel dünyada giderek artan eşitsizliklerin azaltılmasında kârlılık yerine toplumların refahını ve çevrenin iyi olma halini esas alan yaklaşımlar, kapsayıcı ve yeşil bir ekonomi vaadediyor. Etki odaklı girişimlerin bu hikâyenin yazımındaki payı büyük. Daha yaşanabilir bir dünyayı sosyal, dayanışmacı ve yeşil ekonomi temaları ile tartışmaya açan ‘etki odaklı girişimler’ değişimin dinamosu olma özelliği taşıyor. Bu nedenle, değişimin öncüsü sivil toplum kuruluşlarından etki odaklı girişimlere, kurumsal sosyal inovasyonun amiral gemisi şirketlerden kamuda yenilikçi uygulama alanları tasarlayan bürokratlara, sosyal meseleler odağında çalışan tasarımcılardan yenilikçi finansman kaynaklarını etki dünyasına açan kaynak sağlayıcı kuruluşlara kadar pek çok kişi ve organizasyonu bir araya getirmeyi hedefleyen Luminar etkinlik serisi, bir çağrı olma niteliği taşıyor.

İsmini “ışık saçan, etki yaratan” anlamına gelen “luminary” kelimesinden alan Luminar, dar bir grup içinde sınırlı kalmış bir başlık olan ‘etki’yi anakımlaştırmak ve ‘etki ekosistemi’nin büyümesine katkı sağlamak için konuya ilgi duyan herkesi bir araya getirmek amacıyla, CoBAC WorkSpace ve Innovation for Development (I4D) ortaklığında 2022 yılında hayata geçirildi.

Luminar: Etki Buluşmaları lansman etkinliği

19 Ekim 2022 , Çarşamba

CoBAC Workspace, 3. kat Ragıp Gümüşpala Caddesi No: 29 Eminönü İstanbul

Saat: 19.00

 

Program

19.00-19.30 Kayıt-Tanışma

19.30-20.00 Neden Etki’yi Konuşuyoruz? 20.00-22.00 Kokteyl

Konuşmacılar

Doğan Çelik, I4D

Yıldız Gürcüoğlu, CoBAC Merve Kavas, Yekpare Utku Güven, Esmiyor Jülide Erdoğan, Katalist

CoBAC WorkSpace hakkında

2020 yılında İstanbul’un tarihî ve kozmopolit semtlerinden Eminönü’nde açılan CoBAC Workspace, “ortak iş, ortak sanat ve ortak kültür” mottosu ile profesyonel iş alanları ve yaşam arasındaki sınırları kaldırmayı, yaratıcılık ve üretkenlik için gerekli fiziksel ve sosyal koşulları sağlamayı hedeflee bir ortak çalışma, etkinlik, gelişim ve yaşam alanıdır.

Innovation for Development (I4D) hakkında

Güçlü ve adil bir toplum yaratma hedefiyle, kalkınma dünyasında özel politika gerektiren gruplar için kapsayıcı ve yenilikçi fikirler üretip bu fikirleri farklı sektörlerden paydaşlarla birlikte hayata geçiren bir sosyal tasarım ajansıdır.

(Visited 411 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz