Salı, Ekim 15, 2019

Medya Okuryazarlığı Forumu Başvuruları Açıldı

Tüm dünyada aynı zamanlarda farkındalık sağlanan Medya Okuryazarlığı Haftası; ülkemize ilk kez geçen sene (9 Kasım 2018’de) paydaşlarımızın destekleri ile <FORUM> başlığı altında sivil toplum çatısı altında toplanmıştır.

Medya Okuryazarlığı; dijital okuryazarlıktan, siber zorbalığa, nefret söyleminden, dijital vatandaşlığa kadar bir çok alanında uzman konuşmacılar ve eğitmenler tarafından iletişim, eğitim ve okul öncesi lisans programlarında bulunan gençler ile değerlendirilmiştir.

Bu sene de paydaşlarımız ve Medya Okuryazarlığı Derneği katkılarıyla ikinci Medya Okuryazarlığı Formu 1 Kasım 2019 Cuma günü Facebook İstasyon’da gerçekleşecektir.

Forum olması sebebiyle üniversite içi ve dışından katılımcı birçok lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri bu konu hakkında sorularını akademisyenlere ve sivil toplum çalışanlarına sorabilecektir.

Forumun bu yıl ki teması: Dijital Okuryazarlık ve Dijital Vatandaşlık‘tır

Forum çıktısı olarak; medya okuryazarlığı kavramını akademik çerçeveden alıp, uygulamalı ve hayatın içinde yaşayan bir kaynak olarak deneyimleyebileceğiz.

Söz konusu çalışmanın önümüzdeki 10 yıl içerisinde; siber zorba olmayan, nefret söyleminde bulunmayan dijital vatandaş nesillerin yetiştirilmesine bir katkı sağlaması istenmektedir.

Forum sonunda, medya okuryazarlığı haritasının ilk uygulamalı çalışmasının da adımı atılmış olacaktır.

Program Detayları:

Açılış: 09:45- 10:00

Forum Kısmı: 10.00 – 11.30

B. Atölye Kısmı: 12.30 – 14.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Kapanış: 14:30-15:30
Yer: Habitat Derneği – Maslak 42 Facebook İstasyon’dur.

Forum başvuru için tıklayınız

Dernek web sitesi: https://medyaokuryazarligi.org/

Katılımcıların arasından seçilecek 30 kişiye e-mail yolu ile katılım teyidi maili gelecektir.

 

İhale Duyuruları