Cuma, Temmuz 1, 2022

MEVKA İmalat Sanayinde Verimliliğin Artırılması ve İlçelerde Genç İstihdamının Sağlanması Finansman Desteği Programı Proje Teklif Çağrısı

“MEVKA 2022 yılı için “İmalat Sanayinde Verimliliğin Artırılması ve İlçelerde Genç İstihdamının Sağlanması Finansman Desteği Programı” için proje teklif çağrısı ilan etmiştir. Program kapsamında toplam 20 milyon TL tutarında Finansman Desteği verilmesi öngörülmüş olup proje başına sağlanacak finansman desteği bütçesi asgari 200 bin TL ve azami ise2 milyon TL şeklindedir.

Bu program kapsamında MEVKA bölgede verimliliğin gelişmesi ile genç istidamın sağlanmasını hedeflemektedir.

KAYS ÜZERİNDEN SON BAŞVURU TARİHİ 24 TEMMUZ 2022, SAAT 23:59’DUR.

Öncelik 1: Bölge işletmelerinde dijitalleşmenin sağlanmasına, ürün ve süreç verimliliğinin artırılmasına yönelik modernizasyon yatırımları için finansman desteği sağlanması.

Öncelik 2: Bölge işletmelerinde enerji verimliliğinin artırılmasına ve karbon salınımının azaltılmasına yönelik modernizasyon yatırımları için finansman desteği sağlanması.

Öncelik 3: Konya ilinde emek yoğun sektörlerde, genç istihdamının desteklenmesi için dezavantajlı ilçelerde finansman desteği sağlanması.

Öncelik 4: Karaman ilinde merkez ilçe ve diğer ilçelerde emek yoğun sektörlerde, genç istihdamının desteklenmesi için finansman desteğinin sağlanması.”

(Visited 653 times, 17 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz