Cuma, Eylül 17, 2021

Mezuniyet Sonrası Kanada’da Kalmak ve Çalışmak Mümkün Mü?

Kanada’da eğitim ve çalışma fikri sizi heyecanlandırıyorsa ülkede hangi endüstrilerin geliştiğini, mezuniyetten sonra kalma imkanı olup olmadığını ya da hangi konuların daha çok iş imkanı sunduğunu bilmek önemli olacaktır. İşte, tam da bu konular hakkında size yardımcı olacağını düşündüğümüz harika bir rehber hazırladık.

Kanada’da daha parlak bir kariyer elde etmek için yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Öncelikle Kanada’da eğitim almanın size neler kazandıracağına göz atalım!

Dünyanın en eğitimli ülkelerinden biri olan Kanada, kaliteli üniversiteleri ve uygun yaşam maliyetleri ile öğrenciler arasında popülerliğini giderek arttırmaktadır. Peki, Kanada’da eğitim almanın avantajları neler?

 • Yaşam kalitesi, dünyanın en üst sıralarındadır.
 • Gelecek vaat eden bir süreç sizi bekler.
 • Geniş araştırma fırsatlarından faydalanırsınız.
 • Eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşama imkanı sunar.
 • Okurken çalışabilirsiniz.
 • Göçmenlik fırsatlarından yararlanırsınız.

 

Kanada Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni – PGWP nedir?

Öğrencilerin mezuniyetlerini tamamladıktan sonra 3 yıla kadar Kanada’da kalmalarına ve çalışmalarına izin veren programdır. PGWP sayesinde Kanada’da iş deneyimi kazanabilir, hatta sonrasında kalıcı oturma izni için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak PGWP başvurusu için öncelikle DLI olarak bilinen ve hükümet tarafından onaylanmış bir eğitim kurumundan mezun olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

Kanada çalışma iznine neden başvurmalısınız?

Her yıl, çok sayıda göçmenin yaşamak ve çalışmak için Kanada’yı seçmesi çok da şaşırtıcı değildir. Zira, ülke şu anda göçmenlere yönelik ılımlı politikaları ve çalışma izni kolaylıkları ile adından söz ettiriyor. Kanada, dünyanın en büyük ikinci ülkesi olduğu gibi işgücünde yeteri kadar vasıflı işçi sağlayacak bir nüfusa da sahip değildir. Bu nedenle de hükümet her yıl, Express Entry ya da PNP yani Provincial Nominee Program gibi Kanada çalışma izni düzenlemelerin de iyileştirme yapıyor.

Kanada’da istihdam imkanı en yüksek meslekler neler?

Kanada’da çalışmak istiyorsanız, ülkede özellikle sağlık sektörünün iş imkanı en yüksek mesleklere ev sahipliği yaptığını belirtelim. Biyolojik bilimler ve tıp, fizyoterapi, hemşirelik yüksek kazançları ile de göz doldururken, bu alanlarda iş bulmak da kolay olacaktır. Son yıllarda dikkat çekici bir artış gösteren bilgisayar bilimi ve BT sektörü de yeni mezunlara gelecek vaat eden bir kariyer sunuyor.

Kanada’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Kanada’da yüksek maaş ödeyen işler hangileri?

Refah yaşam standartları ile bilinen Kanada’da alacağınız maaşlar, çalışmak istediğiniz sektörlere göre değişiklikler gösterecektir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi sağlık sektörü başta olmak üzere BT, finans, inşaat, petrol ve gaz gibi endüstriler, yüksek ücretli meslek gruplarına ev sahipliği yapar. Kanada’da yıllık ortalama en yüksek maaş kazançlarına sahip meslekler şu şekildedir;

 • Doktorlar – 150.000 CAD
 • Avukatlar – 135.000 CAD
 • Petrol Mühendisleri – 77.000 CAD
 • Diş Hekimleri – 75.000 CAD
 • Hemşireler – 74.000 CAD

Bu ücretlerin gösterge niteliğinde olduğunu ve ne kadar kazanacağınızın, dereceniz ve becerilerinize göre değişiklik göstereceğini unutmayın!

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 658 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)