Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

MİGA Konferansı 2021 “İnsana Yakışır İş: Mevsimlik Tarımdaki İşgücünün Çalışma, İstihdam ve Yaşam Koşulları”

Mevsimlik İşçi Göçü İletişim Ağı (MİGA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan MİGA Konferansı’nı “İnsana Yakışır İş: Mevsimlik Tarımdaki İşgücünün Çalışma, İstihdam ve Yaşam Koşulları” temasıyla 5-6 Kasım 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştireceğiz. Sizleri bu konferansta aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

MİGA KİMDİR?

Mevsimlik işçi göçü ile ilgili çalışan araştırmacılar, akademisyenler ile yerel, ulusal ve uluslararası ilgili kamu ve özel kurumların, sivil toplum kuruluşlarının ve ilgili sosyal tarafların temsilcileri ve bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu Mevsimlik İşçi Göçü İletişim Ağı (MİGA) 2010 yılından itibaren bu alanda çalışmalar gerçekleştirmektedir. MİGA sekreteryasını İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi yürütmektedir (Daha fazla bilgi için: https://goc.bilgi.edu.tr/tr/aktiviteler/1/miga/).

 

KONFERANS HAKKINDA

Her yıl düzenlenmesi planlanan MİGA Konferansı ile hem Türkiye’de hem de dünyada “mevsimlik işçi göçü” olgusunun tüm boyutlarının, akademi, sivil toplum, kamu ve özel sektörde yer alan paydaşların deneyimlerinin ve araştırma sonuçlarının paylaşılması ve tartışılması yoluyla ele alınması hedeflenmektedir.

Konferans programı, çağrılı konuşmacılar, paneller, sözlü bildiri, poster sunumları ve iyi uygulama örneklerini kapsamaktadır. Sizlerden özgün çalışmalarınızı ilişikte belirtilen formatlarda migakonferans@bilgi.edu.tr e-posta adresine göndermenizi beklemekteyiz.

Hakem değerlendirmelerinin ardından kabul edilen ve konferansta sunulmak üzere gerekli koşulları sağlamış olan özet bildiriler konferans bildiri özetleri kitabında yayınlanacaktır. Ayrıca konferansta sunulan ve hakem değerlendirmesi sonucu uygun görülen tam metin bildirilerin yayınlanması planlanmaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR?

  • Akademisyenler ve öğrenciler
  • Sivil toplum temsilcileri, çalışanları, gönüllüleri, uluslararası kurumların temsilcileri
  • İş dünyasından profesyoneller, yöneticiler, ilgili uzmanlar
  • Kamu kuruluşlarının çalışanları, yöneticileri vb.
  • Mevsimlik tarım iş aracıları
  • Mevsimlik tarım işçisi sendika temsilcileri

Konferansa başvuru için son tarih 6 Eylül 2021

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın

(Visited 1.769 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -