Çarşamba, Aralık 7, 2022

Neden Norveç’te Eğitim Almalısınız?

Dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak bilinen Norveç, refah yaşam standartları ve dünyaca ünlü yüksek kaliteli eğitim sistemi ile bilinir. Eğitim ve sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu ülkede doğanın güzelliği, kültürü ve misafirperverliği sizi büyüler. Gelin, Norveç’te neden eğitim almalısınız, daha yakından inceleyelim.

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. Yüksek kaliteli eğitim

Norveç yüksek öğretim sistemine sahip Norveç üniversiteleri, dünya çapında yüksek kaliteli eğitim sistemleri ile tanınır. Eğitim genellikle küçük gruplar halinde verilir ve öğrencileri eleştirel zihni geliştirmeye teşvik eder. Lisans ve lisansüstü derecelerden mesleki konulara kadar geniş bir yelpazede program çeşitliliğine sahip Norveç, çoğunluğu devlete ait 40’dan fazla eğitim kurumuyla uluslararası öğrenciler için güçlü bir çekiciliğe sahiptir.

 

  1. Ücretsiz eğitim fırsatı

Norveç’te çoğu devlet üniversitesi, öğrenim ücreti almaz ve bu tüm dünyadan öğrenciler için lisans ya da lisansüstü herhangi bir derecede geçerlidir. Ancak yine de devlet üniversitelerindeki bazı programlar ücret talep edebilirken genel eğitim kurslarının çoğu ücretsizdir. Norveç’te özel üniversiteler ücretlidir. Lisans programları için 7.000 ile 9.000€ arasında bir ücret ödersiniz.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Yaşam standartları

Norveç’te eğitim almayı düşünen çok sayıda öğrenci için en önemli kriterlerden biri de yaşam maliyetleridir ve Norveç’in bu konuda Avrupa’daki birçok ülkeden daha pahalı olduğunu belirtelim. Konaklama, gıda, ulaşım gibi masraflar için ortalama olarak ayda 800 ila 1.400€ arasında bir bütçeye ihtiyacınız olabilir. Bu açıdan size önerimiz, burs imkanlarını araştırmanız olacaktır.

 

  1. Öğrenci şehirleri

Norveç, aralarında Oslo, Bergen ve Tromso gibi biribirinden güzel öğrenci şehirlerine sahiptir. Norveç başkenti Oslo, ülkenin finans ve siyaset merkezi olmasının yanında ülkenin en iyi üniversitelerine de ev sahipliği yapar. Norveç’in en büyük ikinci şehri olan Bergen, aynı zamanda yüksek öğrenim için uluslararası bir merkezdir. Zira şehir, Norveç’in ikinci en iyi eğitim kurumu olan Bergen Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

 

  1. İngilizce öğretilen programlar

Norveç’te eğitim almayı düşünüyorsanız, İngilizce öğretilen 200’den fazla yüksek lisans programı olduğunu belirtelim. Lisans programlarına başvurmayı düşünüyorsanız da lisans öncesi hazırlık programlarına başvurabilirsiniz. Norveç’te eğitim ve iş dünyasında İngilizce kullanımı yaygındır. Bu açıdan, Norveççe bilmeseniz de ülkeye çok kolay bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Mezuniyetten sonra Norveç’te kalma

Eğer Norveç’te eğitim almış bir uluslararası öğrenciyseniz iş aramak için ülkede bir yıl daha kalmanıza izin verilir. Hidroelektrik, balıkçılık, petrol ve gaz endüstrilerinin yaygın olduğu Norveç’te, ekonominin temelini oluşturan bu alanlarda iş bulmak kolay olacaktır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 1.490 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz