Salı, Ekim 15, 2019

Neden Yurt Dışı Eğitim Danışmanlarından Yardım Almalısınız?

Günümüzde bir üniversiteye başvurmayı düşünen öğrenciler için yurt dışı eğitim almak daha kolay ulaşılabilir bir durum haline gelmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise teknoloji alanındaki gelişmelerdir. Zira internetin hayatımıza girmesi, artık dünyanın hiç bilmediğimiz bölgelerine çok rahat şekilde erişim sağlayabilme imkanı sunarken, yapacağınız derinlemesine araştırmalar sayesinde de üniversiteler, ülkeler ve eğitim almak istediğiniz konularla ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çoğu öğrenci, yurt dışı eğitim araştırmalarını kendileri yapmak yerine eğitim danışmanlarından faydalanmayı tercih ederler. Zira danışmanlar, genellikle bu süreci sizler gibi birebir yaşamış, yurt dışı eğitim ya da çalışma deneyimi olan ve bu alanda uzmanlaşmış kişilerdir. Böylelikle sizi daha iyi anlayarak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizi doğru yönlendirebilecek kişiler olacaktır. Peki, neden yurt dışı eğitim danışmanlarından yardım almalıyız?

Yurdışı eğitim ve IELTS ile ilgili ücretsiz tavsiyeler almak için uzmanlarımızla görüşme fırsatını kaçırmayın.

Doğru üniversiteyi seçmenize yardımcı olurlar

Okumak istediğiniz üniversite seçimini yaparken bir danışmandan fikir almak önemlidir. Zira her üniversite farklı gereklilikler, ders programları, eğitim sistemleri ve başvuru tarihlerine sahiptir ve öğrenciler bunları araştırırken ya da başvuru işlemlerini takip ederken biraz zorlanabilir. Bu açıdan yurt dışı eğitim danışmanları seçeceğiniz üniversitenin okumak istediğiniz bölümdeki başarısı, akademik sıralamalardaki yeri, kampüs çeşitliliği, araştırma ve staj imkanları gibi konularda yardımcı olurlar.

Bütçenize uygun ülkeleri önerirler

Yurt dışında okumanın belli başlı masrafları olduğu gibi bugün öğrenciler daha uygun bütçelerle eğitim alabilecekleri ülkeleri seçme konusunda detaylı araştırmalar yaparlar. Bugün Avrupa ya da Asya ülkelerinde eğitim almanın maliyeti Birleşik Krallık ya da Amerika’ya göre çok daha cazip olsa da Avustralya, İngiltere, Kanada gibi ülkeler, öğrencilere sundukları finansal destekler, okurken çalışma imkanları, uluslararası geçerli diplomaları, popüler programları ve mezuniyetten sonra zengin istihdam imkanları ile geleceğe yapılacak en iyi yatırım gibi görünüyor.

Vize başvurularında rehberlik ederler

Vize başvurusu yapmak da, bir üniversiteye başvurmak kadar detaylı bir durumdur. Seçtiğiniz üniversiteye kabul edildiğinize dair belgenizi alır almaz, vize içinde hazırlıklara başlamanız gerekir. Bu aşamada istenilen belgeleri doğru, düzenli ve  eksiksiz olarak tamamlamak ve erken başvuru yapmak önemlidir. Kendinizi buna hazır hissetmiyorsanız, alanında uzman olan danışmanlardan faydalanabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri konusunda bilgi verirler

Yurt dışı eğitim planı yapan öğrenciler için kalacakları yerler, dolayısıyla konaklama seçenekleri en önemli konulardan biridir. Zira yabancı bir ülkede, evinizden çok uzakta, kendinizi güvende ve rahat hissedeceğiniz bir yerde yaşamanız, derslerde göstereceğiniz başarı ile de orantılı olacaktır. Genel olarak öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü, ilk yıl için aile yanı ya da kampüste öğrenci yurtlarında olur. Hem gittiğiniz ülkenin kültürünü ve şehri daha yakından tanır, hem de size yardımcı olacak insanlar ve sizin gibi başka ülkelerden öğrencilerle tanışma imkanı bulursunuz.

Kariyer hedeflerinize uygun bölümler önerirler

Çoğu öğrenci yurt dışı eğitim alacağı konuyu seçme konusunda kararsız kalsa da, az çok fikir sahibidir. Güçlü yönlerinize, ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize uygun bölümler seçmenizde fayda var. Geleceğiniz için en önemli kararlardan biri olan ve çalışma hayatınıza yön verecek alanları seçmek, bunu yaparken istihdam imkanı yüksek olanlara yönelmek akıllıca olabilir.

Başvurunuzu güvenle yapmanızı sağlarlar

Okumak istediğiniz üniversite ve sonrasında kabul aldığınızda yapacağınız vize başvurularında, eğitim danışmanları tüm bu işlemleri sizin adınıza yapabilir. Öğrenciler için belgelerin toparlanması, hangi belgelere ihtiyaç olunduğu, seçtiğiniz bölüm ya da programa yönelik sınavlara girilip girilmeyeceği, vize başvurularında neye ihtiyacınız olduğu gibi çok sayıda konuda uzman danışmanlar size yardımcı olur.

Kaynak: Hotcourses Turkey

İhale Duyuruları