Pazar, Nisan 18, 2021

Öğrenciler için Amerika’da 5 Burs Fırsatı

Uluslararası eğitim almayı düşünen çok sayıda öğrencinin, hayallerini süsleyen ilk ve en popüler eğitim destinasyonlarından biri olan Amerika’da eğitim almaya mı karar verdiniz? O halde, size harika bir haberimiz var!

Dünyanın en iyi yüksek öğretim sistemine ve üniversitelerine sahip Amerika, aynı zamanda pahalı eğitim ve yaşam ücretleriyle de biliniyor. Bu nedenle hem hükümet hem de üniversiteler, yabancı öğrenciler için finansal destekler sunuyor. 2021/2022 yılı için Amerika’da eğitim almak istiyorsanız, sizin için harika burs fırsatlarını bir araya getirdik.

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

  1. Fulbright Yabancı Öğrenci Programı

Dünyanın en prestijli burs programlarından biri olan Fulbright Bursları, Amerika’da yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim almak isteyen 155 ülkeden öğrencilere finansal destekler sunuyor. Her yıl yaklaşık 4.000 öğrencinin ödüllendirildiği burs kapsamında; öğrenim ücreti, uçak bileti, geçim maaşı, sağlık sigortası gibi çok sayıda imkandan faydalanırsınız.

Burs başvurusu için son tarih: 7 Nisan 2021

 

  1. Rotary Barış Bursları

Rotary, her yıl dünyanın dört bir yanından öğrencilere; Amerika, Avustralya, İsveç gibi ülkelerde burslu okuma şansı sunuyor. Amerika’da Duke Üniversitesi ve North Carolina at Chapel Hill Üniversitesinde, Mesleki Gelişim Sertifika Programı ya da Yüksek Lisans Programına kayıt olmak isteyen öğrenciler, Rotary Barış Bursları ile maddi destek alıyor. Yüksek lisans derecesinde %50’ye, sertifika programları içinse %80’e kadar burs verilmektedir.

Burs başvurusu için son tarih: 15 Mayıs 2021

 

  1. Farleigh Dickinson Uluslararası Öğrenci Bursları

Farleigh Dickinson Üniversitesi, Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen tüm dünyadan uluslararası öğrencilere herhangi bir konuda burslu eğitim imkanı sunuyor. Burs kapsamında lisans programları için yılda 27.000$, yüksek lisans içinse 1.000$ ile 10.000$ arasında bir destek sağlanır. Burslar, her yıl verilir ve 4 yıl boyunca yenilenebilir.

Burs başvurusu için son tarih: 1 Mayıs – 1 Temmuz 2021

Sitemize kayıt olarak, Amerika’nın en iyi üniversiteleri, kariyer ve burs fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

  1. Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Bursu

Nobel Kimya Ödülü sahibi, Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna verilen burs programı, en fazla 2 akademik yıl için verilir. Amerika’da aralarında biyoloji, biyokimya, biyoteknoloji, kimya, tıp, moleküle biyoloji gibi çok sayıda alanda doktora eğitimi almak istiyorsanız, Aziz Sancar Doktora Bursu tam size göre olacaktır. Burslar için lisans ya da yüksek lisans not ortalamanızın 4.00 üzerinden en az 3.00 olması gerektiğini hatırlatalım.

Burs başvurusu için son tarih: 7 Nisan 2021

 

  1. Amerikan Üniversitesi Online Program Bursları

Amerikan Üniversitesi, okulun Fen Edebiyat, İletişim ve Halkla İlişkiler Fakültelerinde eğitim alacak mükemmel akademik geçmişe ve liderlik becerilerine sahip öğrencilere, 10.000$ değerinde burs sağlamaktadır. Burslar için başvuruda bulunacağınız programın başlama tarihlerine göz atmanızda fayda var.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 2.173 times, 2 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)