Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Öğrenciler İçin En Faydalı 7 Mobil Uygulama

Koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız bugünlerde daha pratik, verimli ve organize olmak en çok da öğrenciler için önemli gibi görünüyor. Zira, gittikçe daha karmaşık bir hal alan ve giderek evde yapacak bir şey bulamadığımız ve sıkılmaya başladığımız bu süreçte, gelecek planlarımızı göz ardı etmeden eğitim alışkanlıklarımıza geri dönmek zorundayız.

Peki, bunu yaparken daha iyi notlar almanıza, bütçenizi planlamanıza, projelerinizi düzenlemenize ya da sağlıklı ve formda kalmanıza faydası olacak mobil uygulamalardan yardım almaya ne dersiniz? Vakit kaybetmeden sizin için hazırladığımız listemize göz atın!

 

1- StudyBlue

Öğrenciler için en popüler mobil uygulamalardan biri olan StudyBlue, ilgi duyduğunuz ya da eğitim aldığınız bölümlere göre flash kartlar ile kendinizi test etmenizi sağlayan mükemmel bir platformdur. Dünyanın her yerinden öğrencilerin paylaşımda bulunduğu ücretsiz mobil uygulama ile elektronik bilgi kartları oluşturabilir, çalışma kılavuzları ve içerik kütüphaneleri ile belli bir konudaki ilerlemenizi takip edebilirsiniz.

 

2- Evernote

Evernote, kullandığınız değişik formatlardaki yazı, belge, fotoğraf ya da ses dosyalarınıza online olarak bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuz üzerinden ulaşabileceğiniz çok kullanışlı bir uygulamadır. Veri kaybı yaşamadan projelerinize, yapılacaklar listenize, ders notlarınıza internetiniz olduğu sürece tüm platformlardan erişim imkanı sunan Evernote, 2000 yılında kurulduğundan bu yana kullanıcılar için harici bellek işlevi görmektedir.

 

3- Canva

Son yıllarda, hem öğrenciler hem de freelance çalışanlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Canva, ücretsiz olması nedeniyle de oldukça caziptir. Grafik tasarıma ilgi duyuyor ya da bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, uygulama size hazır şablonlar, fotoğraflar, fontlar ve videolar ile sınırsız kaynaklar sunuyor. Canva’yı iyice inceledikten sonra size sunduğu olanaklar sayesinde sosyal medya görsellerinden ders planlarına, özgeçmişten infografiklere kadar çok sayıda etkili ve gösterişli içeriği pratik bir şekilde nasıl tasarlayabildiğinize şaşıracaksınız.

 

4- Dictionary

Kesinlikle elinizin altında olması gereken harika bir uygulama olan Dictionary, kelime arayanlar için zengin içeriklere sahip bir sözlük. Merak ettiğiniz bir kelimenin sadece anlamını değil, kökenini de bulabileceğiniz uygulama, aynı zamanda kelime oyunları ve testlerle İngilizce bilginizi de sınamanıza yardımcı olur.

 

5- Skype

Koronavirüs nedeniyle şu an en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri de, bizden uzakta olan ailemize ya da arkadaşlarımıza ulaşabilmek, hatta onlarla görüntülü konuşabilmek olacaktır. Skype, ilk kurulduğu 2003 yılından bu yana, ücretsiz olarak buna olanak sağlayan güvenilir kaynaklardan biridir.

 

6- Duolingo

Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yollarından biri olarak karşımıza çıkan Duolingo, bugün 30’dan fazla dilde pratik yapmanıza olanak sağlıyor. Salgın süresince evde kaldığımız bugünleri İngilizcemizi geliştirerek ya da ikinci bir yabancı dil öğrenerek geçirebilirsiniz.

 

7- FitWell

Evde geçirdiğimiz zaman uzadıkça, hareketlerimiz de kısıtlanmaya başladı. Bu nedenle fiziksel olarak kendimizi hem yediklerimiz hem de günlük egzersizlerle dengeleyerek sağlıklı kalmaya çalışabiliriz. İşte FitWell, tam da bunun için harika bir mobil uygulama ve motivasyon kaynağıdır.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere’nin de içinde olduğu Birleşik Krallık ve İrlanda’da üniversite başvuruları hakkında merak ettiklerinizi yurtdışı eğitim danışmanlarımıza sormak için form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 157 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)