Perşembe, Şubat 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Öğrencileri Harekete Geçirecek Yurt Dışı Burs Haberleri

Günümüzde yurt dışı eğitim almak, öğrencilerin küresel beceriler edinmeleri, kişisel ve profesyonel fırsatlar yaratmaları için en iyi yollardan biridir. Birçok öğrenci, hayatlarını değiştiren bu deneyim için çok farklı yollar denerken işverenler, giderek kültürlerarası yetkinliği ve en son teknik becerileri olan çalışanlara sahip olmayı tercih ediyor. Rehberimizde öğrenciler için yaklaşan burs haberlerine yer verdik.

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. UNIL Yüksek Lisans Bursları – İsviçre

İsviçre’deki en iyi üniversitelerden biri olan Lozan Üniversitesi, tüm dünyadan öğrencilere yüksek lisans derecesinde burslu okuma şansı sunuyor. 10 adet verilecek burslar için öğrencilere ayda 1.600 CHF tutarında ödeme yapılır. Bursa hak kazanmak için üniversitenin ilgili bir yüksek lisans programına kabul almış olmanız gerekmektedir. Burs başvurusu için son tarih, 1 Kasım 2021’dir.

 

  1. Lester B. Pearson Uluslararası Burs Programı – Kanada

Kanada’da eğitim almak ister misiniz? Toronto Üniversitesi’ndeki Lester B. Pearson Uluslararası Burs Programı, olağanüstü akademik başarı ve yaratılık becerilerine sahip uluslararası öğrencilere lisans dercesinde finansal destekler sunuyor. Her yıl yaklaşık 37 öğrenciye verilen burslar, dört yıl boyunca öğrenim ücretinizi ve ek ihtiyaçları karşılar. Burs başvurusu için son tarih, 30 Kasım 2021’dir.

Sitemize üye olarak en iyi okullar, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Knight-Hennessy Bursları – Amerika Birleşik Devletleri

Knight-Hennessy Bursları, Amerika’da burslu yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilere Stanford Üniversitesi tarafından sağlanıyor. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 10’da kendine yer bulan Stanford, yükselen liderlerden oluşan çok disiplinli ve çok kültürlü ortamı ile dikkat çekiyor. Burslar, Stanford’daki 7 okulu da kapsıyor ve 3 yıllık lisansüstü eğitim sürecinde bursiyerlerin öğrenim ücretlerini, konaklama ve ulaşım gibi yaşam masraflarını karşılar. Burs başvurusu için son tarih, 6 Ekim 2021’dir.

 

  1. Friedrich Ebert Stiftung Bursları – Almanya

Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde Almanya’da burslu okumak ister misiniz? Eğitimin ücretsiz olduğu ülkede aynı zamanda yaşam masraflarınıza katkı sağlayacak olan Friedrich Ebert Stiftung Bursları, ayda 744€’ya kadar yardım sağlar. Burslar, Almanya’da hem üniversiteler hem de teknik okullarda herhangi bir konuda kişisel gelişimini ilerletmek ve alanında en iyiler arasında yer almak isteyen genç yetenekleri destekliyor. Burs başvurusu için son tarih, 30 Kasım 2021’dir.

 

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Schwarzman Bursları – Çin

Çin’in en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi, geleceğin küresel liderlerini yetiştirmek için yüksek lisans bursları sunmaktadır. Dünyanın en iyi ve en yetenekli öğrencilerine sağlanan Schwarzman Burs Programı, Çin’de eğitim almak isteyen 200 kadar yabancı öğrenciye bir yıllık yüksek lisans programlarında öğrenim ve harçlar, konaklama, seyahat giderleri gibi çok çeşitli finansal destekler sunar. Burslar için 21 Eylüle’e kadar online başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 2.973 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz